17 października 2015r. Odsłon: 1317

• we wtorek   - Uroczystość św. Jana Kantego kapłana, patrona Krakowa i arch. krakowskiej
  • w środę       - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  • w czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • w przyszłą niedzielę  - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny - czas szczególnej modlitwy za misjonarzy i wspierania misji katolickich na całym świecie.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza dzisiaj w godzinach od 9:00 do 18:00 przy kościele od strony północnej wszystkich Parafian i gości na kiermasz przeczytanych książek. Na kiermaszu są dostępne książki o różnej tematyce w cenach od 1 do 5zł.
  • W czwartek, w Centrum „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Pawła II. Mszę św. o godz. 12:00 odprawi o. Tadeusz Rydzyk, natomiast głównej Mszy świętej o godz. 17:00 będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Więcej szczegółów w biuletynie, na plakacie przy wyjściu oraz na stronie internetowej sanktuarium.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza wszystkich na Mszę świętą klubową, która będzie odprawiona w poniedziałek 19 października o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy świętej będzie uroczyste wręczanie legitymacji klubowych dla naszych zawodników.
  • W niedzielę za tydzień po każdej mszy świętej przed wejściem głównym kościoła będą sprzedawane książki autorstwa p. Dawida Czaickiego. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tymi pozycjami.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci,  do wspólnej modlitwy.
  • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny. W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Są one także wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę Siostry przyjmują na wypominki także przy głównym wyjściu z kościoła. Pamiętajmy, że modlitwa jest największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym.
  • Więcej informacji znajdziemy w bezpłatnym biuletynie wyłożonym przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze znajdziemy również odpowiedź na pytanie kto i dlaczego gra obecnie na organach w naszym kościele. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Maślona z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Joanna Stokłosa z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Maria Sierakowska z ul. Rusznikarskiej 1, Andrzej Huk z ul. Stachiewicza 31, Krystyna Maćkowska z ul. Krowoderskich Zuchów 13 oraz Emilia Olszańska z ul. Rusznikarskiej 7. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024