3. Niedziela Wielkiego Postu

07 marca 2015r. Odsłon: 2398

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Szczególnie ks. Grzegorzowi, który w czwartek ma imieniny, a także Siostrom: Patrycji i Bożenie, których imieniny przypadają w piątek, życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w realizacji powołania i w życiu osobistym. Jednocześnie, wszystkim Paniom z okazji ich dzisiejszego święta składamy równie serdeczne życzenia.

• W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Od przyszłej niedzieli Zespół Charytatywny rozprowadzać będzie baranki wielkanocne Caritas.
  • Zbiórka żywności z przeznaczeniem na paczki dla najuboższych będzie przeprowadzona w sklepie TESCO 13 marca czyli w piątek od godz. 15.00 i w sobotę 14 marca od godz. 10.00. Zapisy na paczki świąteczne będziemy prowadzić w kancelarii od 9 do 16 marca.
  • Zapraszamy na comiesięczną Mszę święta w kaplicy św. Jadwigi w Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, w poniedziałek 9 marca o godz. 17:00.
  • Także w poniedziałek 9 marca po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży klas III, która przyjmie w tym roku Sakrament Bierzmowania.
  • We wtorek 10 marca o godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę św. i zebranie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św.
  • Także we wtorek 10 marca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na zebranie Koła.
  • Dzisiaj oraz w niedzielę za tydzień Akcja Katolicka oferuje zakup wartościowych książek katolickich po Mszach Świętych. Zachęcamy do lektury.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • Ponawiamy prośbę o przyłączenie się do grupy wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 marca o godz 20:00 w sali nr 3. Przed kościołem młodzież rozdaje ulotki na ten temat oraz deklaracje o przyjęciu na nocleg pielgrzymów w lipcu 2016. Osoby które już takie deklaracje podpisały, prosimy o złożenie ich w zakrystii.
  • Zapraszamy na spotkanie z wolontariuszami Misji Afrykańskich połączone z kiermaszem wyrobów z Afryki, które odbędzie się w poniedziałek 9 marca o godz. 19:00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 ogłasza zapisy dzieci do klas I od 9 do 31 marca, codziennie w godzinach od 8.00 do 15.30 w sekretariacie, a w czwartki u pedagoga szkolnego od 14.00 do 19.00.
  • Prywatne Przedszkole nr 18 przy ul. Rusznikarskiej 14A ogłasza nabór dzieci od 2 do 5 lat i zaprasza do skorzystania z bogatej oferty zajęć i zabaw. Więcej informacji na stronie internetowej przedszkola.
  • W niedzielę za tydzień nasi zaprzyjaźnieni pszczelarze będą koło kościoła sprzedawać miód.
  • Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na leczenie 4-letniego Tymka - naszego parafianina. Więcej informacji o jego trudnej sytuacji można przeczytać na plakacie i na ulotkach przy wyjściach z kościoła. Prosimy także o modlitwę w jego intencji.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj polecamy rozmowę z ks. Grzegorzem - czwartkowym solenizantem.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysław Osiadły z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Antoni Śliwa z ul. Rusznikarskiej 9, Ryszard Capik z ul. Bratysławskiej 2c, Marian Zawisza z ul. Krowoderskich Zuchów 18, Maria Szpak z ul. Krowoderskich Zuchów 4 i Jan Konieczkowski z ul. Łokietka 49. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża