15 listopada 2014r. Odsłon: 1693

• w piątek            - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w sobotę           - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w niedzielę       - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.

• Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Miłosierdzia. W naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej odprawimy Mszę świętą o godz. 10:00, a także odmówimy różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00. Zachęcamy do uzyskania dziś w naszej kaplicy odpustu na zwykłych warunkach.
  • Także dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry Katarzynki, które na Mazurach, w okolicach Świętej Lipki, prowadzą Ośrodek Terapii dla dziewcząt z uzależnieniami. Siostry zbierają przy kościele po Mszach świętych datki na bieżące funkcjonowanie tego ośrodka.
  • W tym roku mija 40 lecie pracy Sióstr Nazaretanek w naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 odprawimy Mszę świętą dziękczynną w intencji Zgromadzenia i wszystkich Sióstr, które pracowały i pracują dla naszej wspólnoty.
  • Składka na tacę w przyszłą niedzielę, czyli 23 listopada, będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Bóg zapłać za dar serca.
  • Natomiast przy kościele, także w przyszłą niedzielę, dobrowolne ofiary na działalność zbierać będą przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Klika.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
  • Jak co roku, w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 28 grudnia o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2014 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy już dzisiaj, aby w najbliższym czasie zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Podobnie jak w ubiegłym roku, wolontariusze „Caritas” Archidiecezji Krakowskiej poszukują różnego rodzaju zabawek, maskotek, gier dla dzieci, które zostaną dołączone do paczek mikołajowych. Każdy, kto chciałby włączyć się w tę akcję jest proszony, aby przynieść takie przedmioty do naszego kościoła i włożyć do kosza przy figurze św. Jadwigi do 4 grudnia.
  • Dzisiaj w naszym kraju odbywają się wybory samorządowe. Zachęcamy do aktywności obywatelskiej poprzez wzięcie w nich udziału. Dokonajmy wyboru zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i wolą, i powierzmy odpowiedzialność za nasz Region, Miasto i Dzielnicę w dobre ręce osób uczciwych i wiarygodnych.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze przeczytamy między innymi o Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek. Zachęcamy do zabierania Biuletynu co tydzień, także dla osób, które nie mogą przyjść do kościoła.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża