Święto Miłosierdzia Bożego

02 kwietnia 2016r. Odsłon: 1372
  • Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  • Z racji dzisiejszego święta zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 18:00.
  • Zespół Charytatywny prowadzi dziś comiesięczną zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca na ten potrzebny cel.
  • W poniedziałek obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są dostępne dziś w przedsionku kościoła.
  • Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w sali nr 6.
  • Zapraszamy młodzież z klas I i II Gimnazjum na spotkania przed Sakramentem Bierzmowania we wtorek i w środę o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30, która kończy się wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej w naszym kościele.
  • W Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w kaplicy św. Jadwigi Królowej zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. Zapraszamy w sobotę 9 kwietnia o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych Akcja Katolicka proponuje parafianom zakup w promocyjnej cenie książki „Biblia Młodych” napisanej przez Bp Antoniego Długosza.
  • Także w przyszłą niedzielę będą kwestować przy kościele przedstawiciele Stowarzyszenia Familia.
  • Więcej ogłoszeń i informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dziś polecamy najnowsze informacje o ŚDM oraz poradnik, jak odliczać 1% podatku na wybrane cele pożytku publicznego.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Janiny Majerowskiej z ul. Krowoderskich Zuchów 17, która w ostatnim czasie odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba