1. Niedziela Adwentu

26 listopada 2016r. Odsłon: 2084

• w środę   - Święto św. Andrzeja Apostoła
  • w sobotę - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Szczególne słowa życzeń kierujemy do ks. Andrzeja z okazji przypadających w środę imienin. Niech Dobry Bóg wspomaga księdza w życiu kapłańskim i w posłudze w naszej parafii oraz obdarza darami Ducha Świętego w studiowaniu na Uniwersytecie Papieskim.

• Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, ale także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę św. zwaną roratami.
  • Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie, codziennie o godz. 6:30. Z tego powodu, przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na roraty wszystkich parafian, a szczególnie dzieci. Podobnie jak w ubiegłym  roku typowe roraty dziecięce będziemy odprawiać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki i piątki. Tylko w te trzy dni będą kazania dla dzieci oraz będziemy im rozdawać obrazki roratnie. W pozostałe dni, czyli we wtorki, środy i soboty, będą roraty z kazaniem dla starszych. Oczywiście chętne dzieci mogą przychodzić codziennie. Prosimy, aby na pierwsze roraty dzieci zrobiły serduszka z imieniem i nazwiskiem oraz z postanowieniem adwentowym. Przypominamy także o wykonaniu lampionów adwentowych, gdyż każda msza roratnia zaczyna się procesją z lampionami.
  • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy opłatkowe ze zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty bieżącego utrzymania naszego kościoła. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi za tydzień zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii. Natomiast już od dzisiaj sprzedawane są świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek 28.11 po Mszy św. wieczornej.
  • Za tydzień pojawi się w naszym kościele „Drzewko dobroci”. Podobnie jak w ubiegłych latach zawieszone będą na nim ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci.
  • Zapisy na paczki świąteczne trwają w kancelarii oraz w poniedziałki, wtorki i piątki w sali pod plebanią u s. Bożeny do środy 30 listopada.
  • Zapraszamy studentów do nowo powstającej grupy na spotkanie przy kawie i dyskusję dziś po Mszy św. o 20:30 w sali pod plebanią. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach.
  • W pierwszy czwartek spowiadamy od 18:00, a w piątek od 16:30. O 17:00 w piątek będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnej kaplicy. W pierwszą sobotę zapraszamy chorych i starszych na Mszę św. o 11:00 i na spotkanie w sali. Natomiast o 17:45 pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
  • W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie po Mszach świętych rozprowadzać w promocyjnej cenie książkę „Repolonizacja Polski”.
  • Do środy zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności . Są to śp.: Krystyna Moroz z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Jan Starowicz z ul. Stachiewicza 31i Czesława Czuja z ul. Batalionu Skała AK 8. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

14 maja 2024