2. Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2014r. Odsłon: 2135

W środę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza wszystkim noszącym imię św. Józefa, życzymy obfitości Bożych łask.

• Nabożeństwo ku czci naszej Patronki św. Jadwigi odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00.
  • Zapraszamy rodziców naszej młodzieży - uczniów klas III gimnazjum - którzy przyjmą w tym roku Bierzmowanie, na Mszę św. i spotkanie 17 marca w poniedziałek o godz. 18.30. Bierzmowania naszej młodzieży udzieli bp Jan Zając w środę 2 kwietnia.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza baranki wielkanocne Caritas.
  • Z powodu złej pogody pszczelarze z Krowodrzy będą sprzedawać miód przed kościołem nie dzisiaj, ale w niedzielę za tydzień.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Na stoisku pod chórem znajduje się najnowsza prasa katolicka, między innymi: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki i gazety dla dzieci. Zachęcamy, szczególnie teraz w Wielkim Poście, do sięgnięcia po wartościową lekturę. Jednocześnie przypominamy, by należność za gazety wrzucać do skarbonki obok, zgodnie z wywieszonym cennikiem.
  • W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz prac świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne ze świetlicy wielopokoleniowej Stowarzyszenia „Środowisko i My”.
  • Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj Siostry Nazaretanki zbierają przed kościołem dowolne datki na budowę szkoły w Ghanie w Afryce, gdzie od dwóch lat mają swoją placówkę.
  • W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Józef Spisak z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Módlmy się w jego intencji. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

11 maja 2024