08 lutego 2014r. Odsłon: 2146

Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza dzieci i młodzież na akcje „Zima w mieście”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży, która ferie, bądź ich cześć spędza w domu. Proponujemy zajęcia sportowe dla dzieci od lat 6, zapraszamy dziewczynki na ferie z Jagódkami i gimnastyką sportową, tenis stołowy oraz siatkówkę, a chłopców na ringo, tenis oraz piłkę nożną. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Szczegółowy harmonogram na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.

• w poniedziałek  - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • we wtorek          - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego
  • w piątek             - Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i potrzebnych łask.

• Jak co roku zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie naszego Klubu w ramach 1% podatku. Ulotki z nr KRS znajdą Państwo przy wejściu do kościoła. Dzięki Państwa odpisom możemy zakupić brakujący sprzęt sportowy, dofinansować naszych zawodników na obozach oraz przeprowadzić bieżące remonty. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Zachęcamy również do przekazania 1% swojego podatku na leczenie małego Tymka - naszego parafianina. Więcej informacji o jego trudnej sytuacji można przeczytać na plakacie w przedsionku kościoła i na ulotkach, które są wyłożone przy wyjściach. Prosimy także o modlitwę w jego intencji.
  • W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie miał o. Lech Dorobczyński, franciszkanin z Bronowic. Po Mszach świętych bracia będą rozdawali materiały powołaniowe oraz rozprowadzali książki o św. Franciszku autorstwa bp. Grzegorza Rysia oraz książeczkę o. Lecha "Praktykujący, ale czy... wierzący?". Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową na godz. 18.00, potem na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie koła we wtorek 11 lutego.
  • Natomiast we wtorek za tydzień, czyli 18 lutego o godz. 19.15, nasza Akcja Katolicka rozpoczyna otwarte cykliczne spotkania w sali teatralnej na różne bieżące tematy. Pierwsze z tych spotkań będzie dotyczyło głośnego dziś problemu Gender, a pierwszym gościem będzie ks. dr Dariusz Oko. Więcej szczegółów na temat tych spotkań podamy za tydzień.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Mieczysław Puchała z ul. Rusznikarskiej 7, Wanda Kuciel z ul. Stachiewicza 27, Halina Wywiał z ul. Stachiewicza 35 i Janusz Garbień z ul. Łokietka 59. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

11 maja 2024