15 lutego 2014r. Odsłon: 2260

Dzisiaj kazania w naszej parafii głosi o. Lech Dorobczyński, franciszkanin z Bronowic. Po Mszach świętych bracia rozdają materiały powołaniowe oraz rozprowadzają książki o św. Franciszku autorstwa bp. Grzegorza Rysia i książeczkę o. Lecha "Praktykujący, ale czy... wierzący?". Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rekolekcje dla młodzieży.

• w sobotę  - Święto Katedry św. Piotra Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i potrzebnych łask.

• W poniedziałek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Jadwigi odprawimy o godz. 18:00.
  • W najbliższy wtorek nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej rozpoczyna cykliczne spotkania w sali teatralnej. Spotkania z różnymi zaproszonymi gośćmi odbywać się będą co dwa miesiące i dotyczyć  ważnych i aktualnych problemów społecznych. Formuła tych spotkań będzie otwarta z możliwością zadawania pytań gościom, a wstęp jest wolny. Pierwsze z tych spotkań będzie dotyczyło głośnego dziś problemu gender, a gościem będzie ks. dr Dariusz Oko. Zapraszamy we wtorek o godz. 19:15 do sali teatralnej.
  • W środę o godz. 17:00 w Katolickim Centrum Kultury będzie możliwość zrobienia badań w kierunku wykrycia osteoporozy. Więcej informacji na plakatach.
  • W tym tygodniu powracają spotkania w grupach przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas III gimnazjum.
  • W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będą kwestować przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Koliber”. Działa ono dla dzieci leczonych w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu i obejmuje opieką dzieci, zarówno w trakcie leczenia, jak i po jego zakończeniu, a także rodziny w żałobie.
  • Również w niedzielę za tydzień będzie możliwość nabycia książki „Z pastorałem i humorem”. Gościć będziemy autorów książki. Jest to opis niezwykłego życia zmarłego dwa i pół roku temu bpa Albina Małysiaka. Zachęcamy do kupienia tej pozycji.
  • W niedzielę za tydzień o godz.: 9:30, 11:00 i 12:30 odprawimy Msze święte w intencji wszystkich, którzy przyjęli nas w tym roku po kolędzie, od księży z parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Waś z ul. Rusznikarskiej 11 i Marian Słowik z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

11 maja 2024