27 sierpnia 2016r. Odsłon: 1422

• w poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • w sobotę – uroczystość św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje autokarowy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na pielgrzymkę Rodzin. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 6.30 z parkingu przy kościele parafialnym. Powrót ok. godz. 15.30. Koszt przejazdu 15 zł. Zachęcamy parafian do udziału w pielgrzymce i tak bardzo potrzebnej modlitwy w intencji naszych rodzin. Zapisy w zakrystii i kancelarii do dnia 2.września.
  • W czwartek  1. września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w następującym porządku: Gimnazjum nr 12 o godz. 8:30 w kaplicy Matki Bożej, Szkoła nr 113 o 8:30 w górnym kościele, Szkoła św. Jadwigi i Polskich Noblistów o godz. 9:30, a Szkoła nr 21 o godz. 10.30. Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku będzie w czwartek i w piątek, w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej, a także codziennie, podczas Mszy świętych.
  • W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 18:00. O godz. 18:00 „Godzina Święta” z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie Msza św., na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O 18:00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele. W pierwszą sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla chorych w dolnej kaplicy, a po niej spotkanie w sali pod plebanią, a o godz. 17.45 zapraszamy na Różaniec Fatimski.
  • Od czwartku 1. września wznawiamy po wakacjach działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Godziny wydawania posiłków wywieszone są przy wejściu do kuchni. W związku z tym, w przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni. Bóg zapłać za każdy dar serca na tę ważną i potrzebną inicjatywę.
  • Natomiast jutro 29. sierpnia po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy dotychczasowych członków, ale także wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pracę Zespołu i charytatywnie nieść pomoc samotnym i chorym.
  • Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia pozalekcyjne. W ofercie bardzo szeroki wachlarz zajęć: nauka gry na instrumentach, taniec, balet, rytmika, plastyka, modelarstwo i wiele innych. Zapisy rozpoczynamy od 1. września. Można zapisywać się telefonicznie albo w biurze Centrum Kultury od poniedziałku do piątku od 15.00-18.00. Szczegółowe informacje na plakatach, ulotkach i w biurze Centrum Kultury.
  • Módlmy się za naszego parafianina śp. Tomasza Malika z ul. Krowoderskich Zuchów 5, który ostatnio odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen.

14 maja 2024