03 września 2016r. Odsłon: 1393

• w czwartek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj po każdej mszy świętej Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na Kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Natomiast w przyszłą  niedzielę po Mszach świętych przeprowadzimy przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i przeznaczone na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Natomiast przez cały tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie, można składać do kosza wystawionego przy figurze Św. Jadwigi przybory szkolne, które także przekażemy do naszych szkół. Bardzo prosimy o pomoc w imieniu potrzebujących dzieci. Liczymy, że nasza szczodrość pozwoli im rozpocząć nowy rok z uśmiechem.
  • Od dzisiaj powróciła po wakacjach Msza święta w dolnym kaplicy o 10:00 - dla chorych i starszych.
  • Nieszpory niedzielne odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Natomiast w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00, a w piątek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zmianka tajemnic różańca będzie w poniedziałek 5 września po Mszy Świętej wieczornej.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 6 września, po wieczornej Mszy św. w sali nr 6.
  • Pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w czwartek 8 września o godz. 19:30. Zapraszamy również nowe osoby, które chcą pogłębiać znajomość Pisma Świętego.
  • W piątek o 18:00 zapraszamy na Mszę św. w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Centrum św. Jana Pawła II.
  • Ks. Grzegorz zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 5.09 o godz. 19.00 w sali pod plebanią.
  • Ks. Grzegorz zaprasza także wszystkich pielgrzymów gr. 2 w niedzielę 11.09 na spotkanie popielgrzymkowe  w sali pod plebanią, które rozpocznie się w kościele Eucharystią o 18.30.
  • W klasztorze Sióstr Nazaretanek nastąpiła po wakacjach jedna zmiana. Siostrę Paulę - katechetkę w Szkole Podstawowej nr 21 i opiekunkę scholi - zastąpiła siostra Monika. Dziękujemy Siostrze Pauli za pracę na Krowodrzy i życzymy sił wypełniania do nowych obowiązków. Natomiast Siostrze Monice życzymy wszelkiego dobra i satysfakcji z pracy wśród nas. Szczęść Boże.
  • Siostra Monika zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie organizacyjne scholi w najbliższą sobotę o godz. 16:00 w sali w Szkole Katolickiej.
  • Dzisiaj rozpoczyna miesięczną praktykę w naszej parafii kleryk V roku krakowskiego seminarium Bartłomiej Grociak. Witamy i życzymy owocnej praktyki.
  • W piątek 9 września odbędzie się spotkanie Braterstwa Chorych. O godz. 14.30 Msza Święta, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby wspierać się wzajemnie we wspólnocie Braterstwa.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że zapisy do sekcji rozpoczną się w poniedziałek 5 września. Zapisy odbywają się bezpośrednio u trenerów wg ulotki i informacji na stronie internetowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zarówno dzieci i młodzież jak i osoby dorosłe i seniorów.
  • Centrum Kultury św. Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia pozalekcyjne. W ofercie bardzo szeroki wachlarz zajęć. Zapisy telefonicznie albo w biurze Centrum Kultury. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach.
  • Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza kolejarzy, emerytów i miłośników kolei na 14 Pielgrzymkę do Łagiewnik. Szczegóły na plakatach.
  • Poszukujemy osoby z doświadczeniem gastronomicznym do pracy w wymiarze połowy etatu jako kucharka w działającej w naszej parafii „Kuchni św. Jadwigi dla ubogich”. Prosimy, aby osoby zainteresowane zgłosiły się bezpośrednio u siostry Bożeny opiekującej się kuchnią i Zespołem Charytatywnym lub w kancelarii parafialnej i pozostawiły podstawowe informacje o sobie i swoim doświadczeniu na piśmie.
  • Dzisiaj wznawiamy po wakacyjnej przerwie wydawanie naszego biuletynu informacyjnego. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny i wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabierać go po Mszach świętych, po jednym na rodzinę, a także dla parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogę być obecni w kościele. Zapraszamy także osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przy stojakach z biuletynem jest także skarbonka. Prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek na utrzymanie biuletynu. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym numerze.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Jucha z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Henryk Deka z ul. Opolskiej 57 oraz Tomasz Malik z ul. Krowoderskich Zuchów 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

14 maja 2024