2. Niedziela Adwentu

03 grudnia 2016r. Odsłon: 1660

• w środę       - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Podobnie jak w ubiegłych latach, dzisiaj w naszym kościele pojawiło się „Drzewko dobroci”, na którym zawieszone są ”gwiazdki” z wypisanymi potrzebami ludzi najbardziej oczekujących na gesty dobroci. Każdy kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta dla potrzebujących, proszony jest o podejście do drzewka i zabranie jednej gwiazdki, na której wypisane są potrzeby. Paczki z odpowiednim numerem prosimy przynieść w niedzielę za tydzień, czyli w 3 niedzielę Adwentu i położyć pod choinką w kościele, a my dostarczymy je pod odpowiedni adres. Bardzo prosimy także, aby paczki nie były zbyt duże i ciężkie. Zachęcamy do skorzystania z tej formy świątecznej pomocy, która w ostatnich latach spotkała się z bardzo dużym odzewem i wielu ubogim parafianom przysporzyła mnóstwo radości i wzruszeń.
  • Zespół Charytatywny prowadzi dziś zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii.
  • W czwartkową Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00 w południe kościół będzie dostępny na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montechiari. Niech nasza modlitwa w czasie „Godziny łaski” wyprosi u Boga jak najwięcej dobrych owoców dla całej naszej wspólnoty i dla każdego z nas.
  • W dzisiejszym biuletynie możemy przeczytać więcej na temat tradycyjnego nabożeństwa „Godzinek do NMP”. To od wieków praktykowana piękna modlitwa do Matki Bożej. Od dzisiaj w naszym kościele Godzinki śpiewać będziemy zawsze przed Mszą świętą o godz. 8:00, czyli o 7:35. Zachęcamy do udziału, szczególnie osoby przychodzące na 8:00. Niech będzie nas więcej, by chwalić Maryję poprzez to wyjątkowe nabożeństwo.
  • W niedzielę za tydzień o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Zapraszamy wszystkich na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
  • Z kościoła prosimy zabierać poświęcone tydzień temu opłatki. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w zestawy z opłatkami poświęconymi w swoim kościele. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 6 grudnia po Mszy św. wieczornej.
  • We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania przed Bierzmowaniem uczniów klas I i II gimnazjum w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
  • W zakrystii i w kancelarii zapisujemy na paczki świąteczne oraz na wigilię dla samotnych.
  • Prosimy także o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii chorych, których zwykle nie odwiedzamy na I piątki miesiąca, a którym możemy przynieść Komunię św. w sobotę 17 grudnia.
  • W piątek i w sobotę Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę żywności w pobliskim sklepie TESCO. Natomiast przy kościele Zespół  rozprowadza świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  • W niedzielę za tydzień przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych dla dzieci niepełnosprawnych z ul. Zakątek 2 będą zbierać przed kościołem dobrowolne datki na paczki świąteczne dla swoich podopiecznych. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie. Także nasi ministranci będą za tydzień sprzedawać wigilijne sianko.
  • Od najbliższego wtorku udostępniamy przy naszej parafii możliwość uzyskania bezpłatnych porad prawnych. Prawnik będzie dyżurował we wtorki między 17:00 a 18:00 w Poradni Rodzinnej przy Kancelarii Parafialnej. Więcej szczegółów na ten temat znajdziemy w dzisiejszym biuletynie.
  • W czwartek o godzinie 19.30 w naszej sali teatralnej odbędzie się koncert Mateusza Otremby z zespołem, czyli MateO. Bilety do nabycia przed koncertem lub na stronie bilety.mezczyzni.net
  • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się w sobotę i niedzielę za tydzień na terenie sklepów Auchan. Szczegóły na plakacie.
  • W Drugi Dzień Świąt o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2016 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy, aby jak najszybciej zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Jana Tytonia z ul. Krowoderskich Zuchów 26, który ostatnio odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

14 maja 2024