02 września 2017r. Odsłon: 1223

• w piątek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w sobotę - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę na Kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Natomiast w przyszłą  niedzielę po Mszach świętych przeprowadzimy przy naszym kościele zbiórkę do puszek na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do szkół i przeznaczone na wyżywienie najbardziej potrzebujących dzieci. Do przyszłej niedzieli włącznie, można również składać do kosza wystawionego przy figurze Św. Jadwigi przybory szkolne, które także przekażemy do naszych szkół. Bardzo prosimy o pomoc i liczymy, że nasza szczodrość pozwoli im rozpocząć nowy rok z uśmiechem.
  • Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w następującym porządku: Szkoła nr 113 o 8:30, Szkoła św. Jadwigi i Polskich Noblistów o godz. 9:30, Szkoła nr 21 o 10:30, a Gimnazjum nr 12 o 8:30 w kaplicy.
  • Tradycyjne poświęcenie tornistrów z książkami, zeszytów i przyborów szkolnych będzie w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11:00.
  • W piątek 8 września o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele, na której także nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych. Zapraszamy do udziału młodzież oazową oraz wszystkich młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych i średnich.
  • Okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku będzie w czwartek od 18:00, a także codziennie, podczas Mszy świętych.
  • Od dzisiaj powróciła po wakacjach Msza święta w dolnej kaplicy o 10:00 - dla chorych i starszych.
  • Zmianka tajemnic różańca będzie w poniedziałek, a zebranie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św.
  • Także we wtorek o godz. 19:15 odbędzie się powakacyjne spotkanie chóru parafialnego. Zachęcamy również nowe osoby, aby zechciały spróbować swoich sił i dołączyć do naszego chóru.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w czwartek o 19:30. Zapraszamy też nowe osoby, które chcą pogłębiać znajomość Pisma Świętego.
  • Wszystkie dzieci, które już śpiewały w scholi parafialnej lub pragną włączyć się do scholi zapraszamy wraz z nową opiekunką - siostrą Rafaelą na spotkanie w czwartek o 17.30 w sali nr 6. Próby scholi będą się odbywały w tygodniu w szkole 21, a w niedziele o godz. 10:00.
  • W sobotę o 18:00 Msza św. w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Centrum św. Jana Pawła II.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że od jutra rozpoczynają się zapisy na zajęcia w nowym roku szkolnym. Odbywają się bezpośrednio u trenerów wg ulotki i informacji na stronie internetowej oraz w biuletynie.
  • Podobnie Centrum Kultury im. Św. Jadwigi od jutra rozpoczyna zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia pozalekcyjne codziennie od 15:00 do 18.30 w sekretariacie Centrum, osobiście lub telefonicznie. Więcej szczegółów na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Dzisiaj wznawiamy po wakacyjnej przerwie wydawanie naszego biuletynu informacyjnego. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny i wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabierać go po Mszach świętych, także dla parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogę być obecni w kościele. Zapraszamy także nowe osoby do włączenia się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętni mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
  • Wraz z Akcją Katolicką zachęcamy rodziny do wyjazdu w przyszłą niedzielę 10 września do Kalwarii Zebrzydowskiej na doroczną Pielgrzymkę Rodzin. Wyjazd nastąpi o godz. 6:30 rano z parkingu przed kościołem, a powrót będzie ok. 16:00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.

12 maja 2024