24 lipca 2016r. Odsłon: 1851

• w poniedziałek - Święto św. Jakuba Apostoła
  • we wtorek         - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w piątek            - wspomnienie św. Marty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Już we wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. We wtorek o godz. 17:30 uroczysta Msza święta na otwarcie pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza na krakowskich Błoniach. W środę przylatuje do Krakowa Papież Franciszek. Uroczyste powitanie Ojca Świętego nastąpi we czwartek o godz. 17:30 również na Błoniach. W piątek o 18:00 Papież poprowadzi na Błoniach Drogę Krzyżową. Natomiast w sobotę na Brzegach koło Wieliczki o godz. 19:30 rozpocznie się Czuwanie z Ojcem Świętym. Dni Młodzieży zakończą się w przyszłą niedzielę, kiedy w Brzegach Papież odprawi Mszę Świętą posłania o godz. 10:00. W zakrystii lub kancelarii naszego kościoła można otrzymać bezpłatne wejściówki na sobotnie czuwanie i na niedzielną Mszę świętą. Zachęcamy do udziału.
  • W naszej parafii będziemy gościć głównie grupy pielgrzymów języka portugalskiego (z Portugalii i  Brazylii). Będzie także 50 osobowa grupa z Włoch i 140 osobowa grupa z Libanu wraz ze swoim biskupem. Zakwaterowani będą w rodzinach i dwóch szkołach: SP 21 i gim. 12. W kościele odbywać się będą katechezy w języku portugalskim. Przy parafii funkcjonuje Centrum Informacyjno - Rejestracyjne (CIR), w którym można się także zarejestrować jako pielgrzym. Jest też strefa komercyjna Poczty Polskiej i Wydawnictwa św. Stanisława BM z pamiątkami i gadżetami ŚDM.  W Parku Krowoderskim odbywają się warsztaty ekologiczne w ramach Festiwalu Młodych, a w sali teatralnej pod kościołem w ramach tych warsztatów spotkania będzie prowadzić grupa z Kenii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na naszej stronie internetowej. Okażmy życzliwe zainteresowanie i gościnność młodym pielgrzymom ze świata.
  • Grupa portugalska z Setubal bardzo serdecznie zaprosza wszystkich parafian, gości i innych pielgrzymów do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonej w duchu Taize w środę 27 lipca o godzinie 22:00 w naszym kościele.
  • Prosimy o usunięcie wszystkich samochodów z obu parkingów (wzdłuż deptaka i za kościołem), stojących tam poza godzinami nabożeństw. W przeciwnym razie zostaną odholowane.
  • Zapraszamy na spotkanie z panią Mary Wagner, kanadyjską obrończynią życia. Złoży ona swoje niezwykłe świadectwo obrony życia dzieci nienarodzonych. Spotkanie odbędzie się dzisiaj w kościele św. Jana Chrzciciela na Prądniku Czerwonym, bezpośrednio po Mszy Św. o 19.30. Więcej informacji na plakatach.
  • Jutro z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy świętej wieczornej nastąpi poświęcenie samochodów na parkingu przy kościele.
  • Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskie na Jasną Górę. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Janusza Tokarzewicza z ul. Opolskiej 65, który w ostatnich dniach odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

14 maja 2024