34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla

• w poniedziałek - wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • we wtorek         - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek       - wspomnienie św. męczenników Andrzeja kapłana i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny.
  • Dzisiaj jest wśród nas ks. Franciszek Filipiec - misjonarza z Kamerunu. Na wszystkich Mszach św. możemy usłyszeć jego świadectwo pracy na misjach, a po każdej z nich możemy dobrowolnym datkiem wesprzeć dzieło misyjne w Afryce.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Tradycyjnie również w czasie Adwentu Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w kościele pojawi się, podobnie jak rok temu, „drzewko dobroci”, czyli szansa na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  • Trwają zapisy na paczki świąteczne w sali pod plebanią u s. Bożeny i w kancelarii.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • W sobotę 26 listopada o godz. 16:30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia startuje nowa odsłona rekolekcji Ogień dla nas i całego świata. Po spotkaniu i po koncercie na Tauron Arenie będzie to kolejne wydarzenie w ramach cyklu „ŚDM. Jesteśmy razem”. Chcemy wykorzystać potencjał, jaki obudziły Dni Młodzieży, chcemy dla młodych i z młodymi zmierzyć się z wyzwaniem, jakie niesie przed nami przyszłość naszego Kościoła. Tematem poszczególnych spotkań rekolekcyjnych będą dary Ducha Świętego. Gościem pierwszego spotkania rekolekcyjnego będzie bp Edward Dajczak, a tematem będzie dar mądrości. Więcej informacji na stronie krakow2016.com
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież z rodzinami na Mszę Świętą klubową w środę 23 listopada o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Elżbieta Sawicka z ul. Rusznikarskiej 15, Barbara Dymarczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Wiesław Gawłowski z ul. Krowoderskich Zuchów 23 i Zbigniew Madyda z ul. Stachiewicza 35. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

14 maja 2024