21 września 2013r. Odsłon: 1991

W poniedziałek 23 września, Msza święta wieczorna w naszym kościele będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele wszystkich Parafian. Początek transmisji o godz. 18:00, dlatego prosimy o przychodzenie do kościoła conajmniej 15 minut przed 18:00. Mszy świętej będzie przewodniczył Bp Jan Szkodoń. Po wspólnej Eucharystii będzie transmisja modlitwy różańcowej z kościoła, a na koniec o 21.40 w Radiu Maryja „Rozmowy niedokończone” . Zapraszamy.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika
  • w środę - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
  • w piątek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • w sobotę - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w niedzielę - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Nieszpory niedzielne odprawimy dzisiaj o godz. 18:00. Natomiast w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy przed kanonizacją Jana Pawła II. Można to czynić indywidualnie lub we wspólnocie Kościoła Krakowskiego. Ks. Kardynał zaprasza więc do Sanktuarium bł. Jana Pawła II 22 dnia każdego miesiąca. Nasza parafia wraz z innymi parafiami Dekanatu jest zaproszona na dziś na godz. 17.00. Jest tam Msza św. a po niej procesja światła z modlitwą różańcową. Zachęcamy do tej modlitwy dziś ale także w następnych miesiacach do czasu kanonizacji.
  • Jutro, czyli w poniedziałek 23 września, Msza święta wieczorna w naszym kościele będzie transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele wszystkich Parafian. Początek transmisji o godz. 18:00, dlatego prosimy o przychodzenie do kościoła conajmniej 15 minut przed 18:00. Mszy świętej będzie przewodniczył Bp Jan Szkodoń. Po wspólnej Eucharystii będzie transmisja modlitwy różańcowej z kościoła, a na koniec o 21.40 w Radiu Maryja „Rozmowy niedokończone” . Zapraszamy.
  • W następnym tygodniu w dniach od 30 września do 4 października rozpoczynamy zapisy uczniów klas III gimnazjum naszej parafii na kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, który zostanie udzielony na wiosnę przyszłego roku. Godziny zapisów podane są przy wyjściu z kościoła. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się i zapraszamy do podjęcia trzeciego, ostatniego roku przygotowania. Natomiast spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum będzie miało miejsce również w następnym tygodniu, we wtorek i w środę.
  • Parafialny Klub Sportowy “Jadwiga” zaprasza dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów na zajęcia sportowo rekreacyjne na siłowni. Zajęcia obejmują rehabilitację ruchową, gimnastykę korekcyjną, gimnastykę odchudzającą oraz elementy siłowni. Klub zaprasza również panie na aerobik oraz taniec twórczy. Szczegóły na ulotkach oraz na stronie internetowej.
  • Fundacja „Bo Cię kocham”, działająca na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych zaprasza na imprezę charytatywną pt: „Pomagamy kulturalnie”. Wystąpią finaliści i zwycięzcy programu „Mam talent”. Impreza odbędzie się w naszej sali teatralnej w sobotę 28 września o 17:00. Więcej informacji znajdziemy na plakatach przy wyjściach z kościoła. Dołączamy się do tego zparoszenia.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Bohdan Witwicki z ul. Palacha 13, Marianna Oparcik z ul. Łokietka 57a, Bogusz Janas z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Władysław Chrastek z ul. Stachiewicza 27, Stanisław Walczyk z ul. Stachiewicza 13, Maria Kubik z ul. Opolskiej 19, Stefania Zinkow z ul. Krowoderskich Zuchów 9,

11 maja 2024