22 października 2016r. Odsłon: 1481

• w piątek      - Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych. Szczególnie serdeczne życzenia składamy Panu Organiście Łukaszowi, który w ubiegłym tygodniu obchodził imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Jadwigi w pracy dla naszej wspólnoty oraz w pomnażaniu muzycznego talentu.

• 28 października w Tauron Arenie Kraków odbędzie się pierwsze z serii spotkań po ŚDM. To pierwsze jest niezwykle ważne - ma nam bowiem pomóc rozeznać wielkie dzieła Boże, jakie się dokonały w Krakowie i w naszym Kościele w tych niezwykłych dniach lipca. Chcemy się nawzajem posłuchać, złożyć świadectwo, zebrać myśli i postanowienia, poszukać wspólnie drogi pomnożenia Darów Pana. Dlatego zależy nam, by w tym spotkaniu wzięli udział możliwie wszyscy młodzi ludzie, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w ŚDM - byli w Krakowie na spotkaniach z papieżem Franciszkiem, byli wolontariuszami w Krakowie i w parafiach, przyjęli pielgrzymów w swoich domach itd. Przewodnikiem spotkania będzie bp. Grzegorz Ryś. Za tym spotkaniem pójdą następne - 13 listopada koncert dziękczynny również na Tauron Arenie, a potem systematycznie - aż do czerwca - rekolekcje w Łagiewnikach. Zapraszamy w piątek 28 października na godz. 17:00 do Tauron Areny w Krakowie. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej krakow2016.com
  • Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny - czas szczególnej modlitwy za misjonarzy i wspierania misji katolickich na całym świecie.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę Siostry zbierają na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych o godz. 18:00. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00 (w kaplicy), 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Więcej informacji w naszym biuletynie parafialnym, który jest wystawiony przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj polecamy szczególnie rozmowę z ks. Krzysztofem Dybałem - misjonarzem z Tanzanii, którego gościliśmy tydzień temu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Cecylia Kłaput, Jerzy Szarek i Stanisław Mazurek z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Edward Cygan z ul. Palacha 11, Józefa Popiel-Zielnik z ul. Opolskiej 57 i Adam Gębica z ul. Krowoderskich Zuchów 11. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

14 maja 2024