13 listopada 2016r. Odsłon: 1366

• w piątek      - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę     - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • w niedzielę - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.

• Zapraszamy dzisiaj na koncert dziękczynny za Światowe Dni Młodzieży „Bóg liczy na Ciebie” z udziałem chóru i orkiestry ŚDM oraz innych artystów, którzy wystąpili podczas koncert w lipcu na Brzegach. Koncert odbędzie  się w Tauron Arenie o godz. 17:00. Wejście od godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Wstęp jest wolny. Ilość miejsc ograniczona do wypełnienia hali. Szczegółowe informacje na stronie: krakow2016.com
  • Z racji przypadającego w środę Święta Matki Bożej Miłosierdzia w naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej odprawimy wszystkie Msze święte poranne i Mszę św. wieczorną, a także odmówimy różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00. Zapraszamy i zachęcamy do uzyskania w naszej kaplicy odpustu na zwykłych warunkach.
  • Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w sobotę 19 listopada, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem o godz. 10:00, po nim konferencja, a w samo południe zostanie odprawiona Msza święta. W naszym kościele codziennie po Mszy świętej wieczornej odprawiamy nowennę przed tą uroczystością. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Od poniedziałku zapisujemy na paczki świąteczne dla ubogich i potrzebujących.
  • W przyszłą niedzielę gościem w naszej parafii będzie ks. Franciszek Filipiec - misjonarz z Kamerunu w Afryce. Ks. Franciszek będzie głosił kazania na wszystkich Mszach świętych, a po nich będzie zbierał do puszki dobrowolne datki na misje.
  • Również w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odprawiona zostanie Msza święta w intencji zmarłych żołnierzy AK obrońców Lwowa, a po niej odbędzie się procesja do Panteonu.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Sobota z ul. Krowoderskich Zuchów 9 i Eugenia Bobrek z ul. Stachiewicza 35. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

14 maja 2024