34. Niedziela Zwykła - Chrystusa Króla

20 listopada 2015r. Odsłon: 1900

• we wtorek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja kapłana i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny.
  • Dziś także przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszym kościele: organistom - p. Patrycji i p. Łukaszowi oraz p. Magdzie grającej w kaplicy, chórowi, scholi dziecięcej, scholi oazowej oraz scholi śpiewającej akatyst. Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą wieczorną o godz. 18:30, w czasie której wystąpi nasz parafialny chór, a po tej Mszy świętej będzie można wysłuchać recitalu muzyki organowej w wykonaniu naszych organistów: p. Patrycji i p. Łukasza. Zachęcamy do udziału.
  • Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Zapraszamy wolontariuszy ŚDM i rodziny z naszej parafii, które mają przyjąć pielgrzymów na wieczór uwielbienia w poniedziałek 23 listopada. Rozpoczęcie na Mszy św. o 18:30, o 19:00 konferencja i o 19:30 koncert zespołu księży misjonarzy w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy także wszystkich tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o przyjęciu pielgrzymów.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Tradycyjnie również w czasie Adwentu Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w kościele pojawi się, podobnie jak rok temu, „drzewko dobroci”, czyli szansa na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  • Zapisy na paczki świąteczne rozpoczynają się od poniedziałku 23.11 do 12.12 w sali pod plebanią.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • Dziś przed naszym kościołem członkowie fundacji MATIO pomagającej dzieciom chorym na mukowiscydozę zbierają dobrowolne datki na swoją działalność.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Michała Kowalskiego - proboszcza parafii w Woli Zachariaszowskiej, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza wszystkich zawodników, trenerów oraz przyjaciół na Mszę Świętą klubową 24 listopada o godz 17.00 w Kaplicy Matki Bożej.
  • Klub Sportowy zaprasza także dzieci i młodzież na wyjazdy zimowe. W tym sezonie proponujemy obóz sportowo-narciarsko-rekreacyjny w Zawoi. Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym biuletynie oraz w biurze klubu.
  • Polecamy najnowszy numer biuletynu parafialnego, w którym dziś także artykuł o Akcji Katolickiej w dniu jej patronalnego święta oraz tekst na temat Akatystu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Donata Franczak z ul. Krowoderskich Zuchów 18, Irena Król z ul. Rusznikarskiej 13, Andrzej Maryon z ul. Palacha 11 i Mieczysław Skórkowski z ul. Kluczborskiej 54. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

13 maja 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy