Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

25 lutego 2023r. Odsłon: 1079

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci), 17:45 i 20:00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Natomiast tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 12 do 15 marca. Wygłosi je dominikanin o. Adam Szustak OP.

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy ks. Mirosławowi Czapli, który dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy wszelkich łask Bożych w życiu kapłańskim  i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty, a także darów Ducha Świętego w pracy w sądzie biskupim.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy o godz. 19:00. W piątek od 16:30 spowiedź. Z powodu pierwszego piątku miesiąca, droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym dniu wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o godz. 16:30, a o 17:00 odprawimy dla nich Mszę świętą. W sobotę Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy Matki Bożej o godz. 11:00. Natomiast różaniec fatimski odmówimy o 17:45.
  • W niedzielę za tydzień Zespół Charytatywny zbierać będzie datki na kuchnię św. Jadwigi. Spotkanie Zespołu będzie jutro, czyli w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej.
  • Dzisiaj na Mszy św. o 11:00 wszystkie chętne dzieci mogą otrzymać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Natomiast pod chórem jest najnowszy numer miesięcznika Staś.
  • Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VII odbędzie się 7 marca o 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy na spotkanie nowej wspólnoty Oazowej w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 6 wzwyż. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w sali nr 6 w szkole św. Jadwigi.
  • Osoby które chciałyby codzienną modlitwą różańcową wspierać dzieła Kościoła Powszechnego oraz naszej Parafii zapraszamy do Róż różańcowych, Jest to także doskonała szansa, aby odpowiedzieć na wielokrotne wezwania Matki Bożej do modlitwy różańcowej za grzeszników i o pokój na świecie. Zachęcamy także odważnych młodych oraz mężczyzn, aby można było utworzyć drugą męską Różę różańcową w naszej Parafii. Zapisać można się w zakrystii u ks. Norberta lub s. Renaty.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 21 serdecznie zaprasza na uroczystą jubileuszową Mszę świętą z okazji 50-lecia szkoły, która odbędzie się w piątek 3 marca o godz. 9:30. Natomiast w sobotę 4 marca, od 9:00 do 13:00, w budynku szkoły będą udostępnione okolicznościowe wystawy. Zapraszamy absolwentów oraz dzieci 6-letnie, które rozpoczną naukę od września z rodzicami.
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 przy ul. Kluczborskiej 3 zaprasza wszystkich przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodziców na dzień otwarty w sobotę 4 marca od 9:30 do 13:00.
  • W imieniu organizatorów zapraszamy na Koncert dla Pokoju - poeci polscy z Ukrainą w sercu, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w kościele św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej w Krakowie. Szczegóły na plakatach.
  • Ks. prof. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do Poznania i Sanktuariów Wielkopolski. Informacje na naszej parafialnej stronie internetowej, a także w gablocie i w zakrystii.
  • W poniedziałek 20 lutego zmarł w Rzymie Pan Profesor Stanisław Grygiel, bliski przyjaciel i współpracownik św. Jana Pawła II, nasz parafianin. O osobie Pana Profesora możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie i na naszej stronie internetowej. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele dzisiaj o godz. 14:00.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla śp. Pana Profesora Stanisława Grygiela. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

11 maja 2024