Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą

24 września 2022r. Odsłon: 539

Nasza parafianka Dominika Szkatuła, misjonarka z Peru, która w tych dniach obchodziła uroczyście 40 lecie pracy misyjnej, w najbliższym czasie wraca do Ameryki Południowej. Dzisiaj, na każdej Mszy świętej w naszym kościele, dzieli się ona najświeższymi wiadomościami z misyjnego życia. Po Mszach świętych jest także okazja do wsparcia materialnego jej pracy i podziękowania za godne reprezentowanie naszej parafii i Ojczyzny w Peru.

• we wtorek   - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • w środę       - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w czwartek - Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała
  • w piątek      - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w sobotę     - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki. Szczególne życzenia składamy siostrze Rafaeli katechetce i ks. Michałowi, którzy w czwartek będą obchodzić imieniny. Życzymy wielu Bożych łask w realizacji powołania zakonnego i kapłańskiego oraz opieki Matki Najświętszej, św. Rafała, św. Michała i św. Jadwigi w pracy dla naszej parafii.

• Zebranie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w środę 28 września o godz. 18.30. Rozpocznie się Mszą Św., następnie konferencja w kościele i spotkanie z katechetami.
  • W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Zapraszamy starszych i chorych na Mszę św. o godz. 11:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Ks. Paweł zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie grupy Bystrzaki. Zaproszenie skierowane jest zarówno do dotychczasowych członków, jak i do osób, które chciałyby do tej wspólnoty przystąpić. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, o godz. 15:00, w sali nr 6.
  • Także dzisiaj odbywa się w Krakowie coroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 12:00 na placu Matejki. Więcej szczegółów znajdziemy na plakatach.
  • Od soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy codziennie o 18:00. W związku z tym, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do nas słowa zachęty, które zamieszczone są TUTAJ.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • W tym tygodniu zakończył miesięczną praktykę w naszej parafii kleryk Szymon Borowy. Dziękujemy za pożyteczną wrześniową obecność wśród nas. Życzymy Szymonowi wielu łask Bożych na drodze prowadzącej do realizacji powołania kapłańskiego, a szczególnie w przygotowaniach do święceń diakonatu, które przyjmie w maju.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na zajęcia sportowe w następujących sekcjach: gimnastyka akrobatyczna „Jagódki”, gimnastyka korekcyjna, taekwondo, siatkówka oraz tenis stołowy. Zapisy i informacje u trenerów w czasie zajęć. Biuro Klubu również udziela informacji dotyczących zapisów. Serdecznie zapraszamy dzieci od lat 5.
  • Centrum Kultury św. Jadwigi informuje że w dalszym ciągu prowadzi zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży, szczegóły na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Na stoisku z prasą pod chórem jest najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Więcej informacji znajdziemy w dzisiejszym biuletynie, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stefan Łabuz i Władysław Kwiecień z ul. Batalionu „Skała” AK 10 oraz Marek Jóźwiak z ul. Opolskiej 67. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

11 maja 2024