Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

11 marca 2023r. Odsłon: 5761

Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Na wszystkich Mszach świętych głoszone są dzisiaj nauki ogólne. Głosi je dominikanin o. Adam Szustak, znany i popularny duszpasterz i kaznodzieja, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Rekolekcje potrwają do środy 15 marca, a szczegółowy program dostępny jest w biuletynie, na plakatach oraz na niniejszej stronie.

• Poza naukami ogólnymi w poniedziałek, wtorek i w środę o 9:00 i 18:30, zapraszamy także chorych i starszych na Mszę świętą z nauką w poniedziałek o godz. 11:00 w kościele, a studentów i młodzież starszą we wtorek i w środę o godz. 20:00. W poniedziałek o 20:00 nauka dla pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału w tegorocznych rekolekcjach osobiście, lub poprzez bezpośrednią transmisję internetową na naszej stronie.
  • O. Adam jest także autorem wielu publikacji, które przy okazji rekolekcji sprzedawane są pod chórem. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji i do pożytecznej duchowo lektury. Przy okazji prosimy także zabierać z różnych miejsc w kościele ulotki, które zawierają podstawowe informacje o naszej parafii.
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Najlepsze życzenia składamy zwłaszcza p. Patrycji organistce, która jutro będzie obchodzić imieniny. Życzymy wielu łask Bożych, dalszego rozwoju talentu i wszelkiego dobra w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:00 dla dzieci, 17:45 i 20:00. Natomiast w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza dziś po każdej Mszy św. paschaliki i baranki wielkanocne.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • Wolontariusze z naszej świetlicy Przystań zbierają dziś dobrowolne datki na pomoc dla chorego chłopca - Kamila Mica. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie w całości przeznaczona na duże inwestycje gospodarcze w naszej parafii.
  • Na VIII Muzyczną Drogę Krzyżową zaprasza w przyszłą niedzielę, 19 marca, o godz. 20:00 parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Stelmachów. W czasie tego nabożeństwa teksty rozważań kolejnych stacji zostaną zastąpione wykonywanymi na żywo, przez solistów, zespoły i chóry, pasyjnymi utworami muzyki klasycznej.
  • Natomiast w naszym kościele w niedzielę za tydzień, na wszystkich Mszach Świętych, wystąpi schola z Mińska Ad Dei Gloriam z utworami pasyjnymi. Będzie można również nabyć ich płyty.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.:  Jan Świerk z ul. Opolskiej 59, Stanisława Szymoniak z ul. Krowoderskich Zuchów 14, Tadeusz Noworyta z ul. Krowoderskich Zuchów 24 oraz Michał Siemień z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

11 maja 2024