Ogłoszenia na 6. Niedzielę Zwykłą

11 lutego 2023r. Odsłon: 474

Tydzień temu doszło do trzęsienia ziemi na Bliskim Wschodzie. Jego tragiczne skutki dotknęły przede wszystkim mieszkańców Turcji i Syrii. W geście pomocy ofiarom, polscy biskupi proszą o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce. W naszym kościele można wrzucić dowolny datek na ten cel do skarbony ustawionej z boku kościoła, w miejscu gdzie niedawno była szopka bożonarodzeniowa. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Caritas Polska i skierowane do potrzebujących.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• we wtorek - Święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W dniu dzisiejszym, przedstawiciele Fundacji Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej - Charity Polska - prowadzą kwestę przy naszym kościele. Misją Fundacji jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami, które są zagrożone wykluczeniem. Fundacja prowadzi tzw. sklepy charytatywne, gdzie osoby cierpiące na schorzenia takie jak: choroby psychiczne, padaczka, zespół Downa czy choroby somatyczne, znajdują przyjazne, dopasowane do swoich możliwości miejsca pracy. Dzisiaj możemy wspomóc tę piękną ideę i działalność Fundacji.
  • Od poniedziałku 13 lutego wracamy do grupowych, cotygodniowych spotkań dla klas VIII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Grupa ks. Michała będzie miała spotkanie za dwa tygodnie, 24 lutego, o godz. 17:15. Przypominamy, że Bierzmowanie zostanie udzielone 23 marca o godz. 18:30. Terminy spotkań dla klas VI i VII ogłosimy wkrótce.
  • Duchowym przygotowaniem do owocnego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00, a następnie w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 18:30. Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie.
  • W związku z wczorajszym liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes i obchodzonym tego dnia Dniem Chorego, informujemy, że Msza święta dla chorych i udzielanie Sakramentu Namaszczenia w naszym kościele będzie miało miejsce w marcu, w ramach rekolekcji wielkopostnych. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie.
  • Rada Dzielnicy IV zaprasza na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się w czwartek 16 lutego między godz. 10:00, a 14:00 w Dworku Białoprądnickim. Szczegóły na plakatach.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.
  • Dzisiaj można przy kościele nabyć miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Nowak z ul. Krowoderskich Zuchów 24 oraz Helena Cięcielowska z ul. Krowoderskich Zuchów 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

11 maja 2024