Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

12 marca 2022r. Odsłon: 934

Od soboty 19 marca zapraszamy osoby z Ukrainy do kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00 na Mszę świętą z niedzieli w języku ukraińskim. Będzie wtedy także możliwość spowiedzi w tym języku. Msza święta będzie odprawiana tak długo, jak długo będzie taka potrzeba. Jeśli natomiast liczba chętnych będzie wzrastać, to przeniesiemy ją do górnego kościoła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• w sobotę - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Najlepsze życzenia składamy zwłaszcza p. Patrycji organistce, która dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy wielu łask Bożych i wszelkiego dobra w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym.

• Wraz ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy zapraszamy do kaplicy Matki Bożej, codziennie o godz. 20:00, na różaniec w intencji narodu ukraińskiego, który cierpi w wyniku wojny.
  • Natomiast od najbliższej soboty zapraszamy osoby z Ukrainy do kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00 na Mszę świętą z niedzieli w języku ukraińskim. Co tydzień będzie ją odprawiał ks. Włodzimierz, który wcześniej będzie także spowiadał w tym języku. Msza święta będzie odprawiana tak długo, jak długo będzie taka potrzeba. Jeśli natomiast liczba chętnych będzie wzrastać, to przeniesiemy jej celebrację do górnego kościoła.
  • W dalszym ciągu można składać dobrowolne datki na pomoc ofiarom wojny do skarbony w pobliżu wejścia do zakrystii, przy figurze św. Antoniego.
  • W związku z ciągle trudną sytuacją na dworcu głównym i w innych miejscach, do których przybywają uchodźcy, bardzo potrzebne są dla nich miejsca zakwaterowania, choćby na krótki okres. Dlatego prosimy każdego, kto mógłby przyjąć uciekinierów z Ukrainy, aby zapisał się w zakrystii. Podobnie można zgłosić chęć przekazania darów rzeczowych.
  • Potrzeba również wolontariuszy do pomocy. Na naszej stronie internetowej jest informacja jak można się zarejestrować jako wolontariusz.
  • W pomieszczeniu obok kancelarii parafialnej udzielane są uchodźcom z Ukrainy porady prawne, w soboty i w niedziele, od 15:00 do 19:00.
  • Działająca przy naszej parafii świetlica Przystań zaprasza dzieci z Ukrainy na zajęcia, od poniedziałku do czwartku, od 16:00 do 19:00. Również Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci z Ukrainy na bezpłatne zajęcia sportowe. Natomiast kuchnia św. Jadwigi dla ubogich, w miarę swoich możliwości, może wydawać więcej posiłków, by nakarmić uchodźców, jeśli zgłoszą się do kuchni.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:00 dla dzieci, 17:45 i 20:00. Natomiast w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza dziś po każdej Mszy św. paschaliki i baranki wielkanocne.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie w całości przeznaczona na duże inwestycje gospodarcze i duszpasterskie w naszej parafii.
  • Na stosiku z prasą katolicką jest dostępny nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś. Natomiast w zakrystii można nabyć specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony św. o. Pio.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Anna Matuszewska z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Teresa Łysakowska z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Anna Wnęk z ul. Rusznikarskiej 4, Władysław Kapustka z ul. Stachiewicza 45 oraz Władysława Kozień z ul. Opolskiej 31. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

3 czerwca 2024
Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy