Obchody I rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II w Jego Sanktuarium

23 kwietnia 2012r. Odsłon: 2562

Mając w pamięci osobę naszego niezapomnianego Papieża, błogosławionego Jana Pawła II, pragniemy uczcić I rocznicę Jego beatyfikacji, która przypada 1 maja 2012 r. Z tej okazji, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, odbędą się ogólnopolskie obchody dnia włączenia naszego wielkiego Rodaka w poczet błogosławionych.

1 maja spotkamy się w Sanktuarium, w którym znajduje się najcenniejsza relikwia Jana Pawła II – Jego krew, podczas uroczystej Mszy św. polowej o godz. 11 pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

Tego dnia odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy, w której wezmą udział m.in. przedstawiciele Związków Zawodowych. Będzie ona formą dziękczynienia za osobę bł. Jana Pawła II – papieża w szczególny sposób związanego ze środowiskiem robotniczym, który w okresie swojego pobytu w Krakowie pracował m.in. w kamieniołomie na Zakrzówku i fabryce sodowej Solvay.

O godz. 18 zapraszamy na ewangelizacyjny koncert dziękczynny na placu Jana Pawła II przed budynkami Centrum „Nie lękajcie się!”. Wystąpią zespoły: „Kanaan”. Kuba Kornacki, Cezary Paciorek, Maciej Afanasjew i inni, Paweł Bębenek z Przyjaciółmi oraz Maria Krawczyk z zespołem „Małe Ważne Sprawy”.

W ramach obchodów I rocznicy beatyfikacji Ojca Świętego, 2 i 3 maja w Sanktuarium bł. Jana Pawła II sprawowane będą Msze św. o godz. 8, 10, 12, 17, po których odprawione zostanie nabożeństwo próśb i podziękowań do bł. Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że rocznica włączenia polskiego Papieża w poczet błogosławionych stanie się wielkim świętem całej naszej Ojczyzny. Zapraszamy pielgrzymów oraz wszystkie parafie i wspólnoty, aby zjednoczyły się na modlitwie w miejscu szczególnie poświęconym Janowi Pawłowi II - krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!” – zachęca kustosz Sanktuarium ks. Jan Kabziński.

Więcej informacji na stronie www.janpawel2.pl

3 maja 2024