Ogłoszenia na 10 Niedzielę Zwykłą - Odpust parafialny

09 czerwca 2012r. Odsłon: 1389

Dzisiaj uroczyście świętujemy Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę o godz. 12:30 odprawi ks. Prałat Jan Dziasek, który obchodzi 50-lecie Kapłaństwa. Kazanie na sumie wygłosi bp. Tadeusz Pieronek, a na pozostałych Mszach świętych ks. prof. Jacek Urban. Niech Nasza Święta Patronka wyprasza nam u Boga potrzebne łaski oraz umacnia nas na drodze ku szczęśliwej wieczności.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • w środę - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • w czwartek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki św. Jadwigi.

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie przygotowali niezwykle udane i różnorodne obchody 15-lecia kanonizacji św. Jadwigi. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za liczny udział, a także Akcji Katolickiej, Klubowi Sportowemu „Jadwiga”, Szkole św. Jadwigi, Służbie Liturgicznej oraz Księżom i Siostrom za bardzo wiele pracy włożonej w organizację tych dni.
  • Wielkie podziękowania kierujemy także do wszystkich którzy, którzy przygotowali czwartkową Uroczystość Bożego Ciała, a parafianom i gościom dziękujemy za wyjątkowo liczny udział w tradycyjnej procesji. Było to piękne świadectwo wiary, budujące ducha i umacniające siłę naszej wspólnoty.
  • Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w piątek, kiedy połączymy je z uroczystą procesją ku czci Serca Pana Jezusa. Nagrodzimy wtedy dzieci, które wytrwale brały udział w procesji.
  • W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 113 serdecznie zapraszają w czwartek 14 czerwca o godz. 17:00 dzieci, które rozpoczną od września naukę w klasie zerowej i pierwszej wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne.
  • Także w czwartek 14 czerwca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza o godz. 18:00 na nabożeństwo czerwcowe, Mszę Świętą wieczorną, a po niej na zebranie Koła.
  • Wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa i Lichenia w sobotę 16 czerwca o godz. 6:00 rano z parkingu przy kościele.
  • Dzisiaj można nabyć przed kościołem płytę DVD z zapisem wizyty Jana Pawła II w naszym kościele w 1997 roku.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszym kościele siostrę Marię Michalską Pallotynkę, która pracuje na misjach w Kamerunie. Na każdej Mszy świętej będzie okazja, aby usłyszeć jej świadectwo o pracy w Afryce i wesprzeć materialnie datkiem do puszki dzieło misyjne.

2 maja 2024
Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła