Parafialne uroczystości z okazji 15 lecia kanonizacji Św. Jadwigi

29 maja 2012r. Odsłon: 2931

Zapraszamy!

W tym roku przypada 15 lecie kanonizacji Św. Jadwigi Królowej. Z tej racji już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczystości w naszej parafii, poprzez które podziękujemy Bogu za naszą Patronkę i będziemy mogli we wspólnocie wyrazić radość za jej kanonizację. Będą one miały miejsce 1, 2 i 3 czerwca, czyli za dwa tygodnie. Odbędą się wtedy między innymi: warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, wiele gier i zawodów sportowych, a także piknik historyczny i pokazy średniowieczne. Zapraszamy także na koncert muzyki klasycznej w kościele oraz na sesję naukową: “Epoka Św. Jadwigi, a współczesność”. Zaproszenia do udziału w konkursach już zostały rozesłane do okolicznych szkół i przedszkoli. Natomiast Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej odbędzie się w tym roku wyjątkowo w niedzielę za trzy tygodnie, czyli 10 czerwca. Uroczystą sumę o godz. 12:30 odprawi ks. Prałat Jan Dziasek, który w tym roku obchodzi 50-lecie Sakramentu Kapłaństwa.

"Święta Jadwiga i jej czasy"
15-lecie Kanonizacji Św. Jadwigi
1-3 i 10 czerwca 2012 r.

Piątek (1 czerwca) - WARSZTATY

• 15.00 - 18.00 - Warsztaty plastyczne „Święta Jadwiga Królowa - 15 lat po kanonizacji'
• 15.00 - 18.00 - Warsztaty taneczne - „Tańce Świata"

Sobota (2 czerwca) - SPORTOWA SOBOTA

9.00 - Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej
• 11.00 - Rozpoczęcie rozgrywek sportowych
- Turniej piłki siatkowej - obiekty AGH
- Turniej piłki nożnej o Puchar Proboszcza Parafii Świętej Jadwigi - boisko ze sztuczną trawą
- Gry i zabawy dla dzieci - boiska asfaltowe przy kościele
- Turniej ringo o Puchar Świętej Jadwigi - Park Wyspiańskiego
- Pokaz gimnastyczno-akrobatyczny - boisko ze sztuczną trawą
- Turniej Szachowy - przed budynkiem Szkoły Katolickiej
19.30 - Koncert muzyki klasycznej w Kościele Św. Jadwigi - „Idea Bożego Miłosierdzia w muzyce" - chór Musica ex Anima, orkiestra L'estate Armonico, Jolanta Kowalska - sopran, Krzysztof Kozarek - tenor, Krzysztof Michałek - dyrygent

Niedziela (3 czerwca) - HISTORYCZNA NIEDZIELA

• 9.00 - 15.00 - Piknik historyczny -miejsce: boiska i parkingi na terenie kościoła o
- Specjały kuchni średniowiecznej
- Obozowisko rycerskie
- Pokaz walk "Rycerska kompania"
- Przedstawienie teatralne "Legenda o Św. Jadwidze Królowej" (sala teatralna)
- Turniej zabaw plebejskich
Sesja naukowa „Epoka Świętej Jadwigi, a współczesność"
- 17.00 - Uroczysta Msza Święta dziękczynna za kanonizację św. Jadwigi /Ks. bp. Grzegorz Ryś/
- 18.00 - Rozpoczęcie sesji naukowej (sala teatralna)
- Referat „Kościół podzielony" /Ks. bp. dr hab. Grzegorz Ryś/
- Referat „Jadwiga a społeczeństwo polskie u schyłku XIV wieku" /Prof.dr hab. Krzysztof Ożóg/
- Referat „Jadwiga a kultura polska pod koniec XIV wieku" /dr hab. Krzysztof Stopka, Prof. UJ/
- Referat „Jadwiga Jana Pawła II" /Ks. prof. dr hab. Jacek Urban /
- 20.30 - Zakończenie. W trakcie konferencji catering dla wszystkich uczestników.

Niedziela (10 czerwca) - ODPUST KU CZCI ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

12.30 - Uroczysta Suma Odpustowa.
Mszy Św. przewodniczy ks. Prałat Jan Dziasek, obchodzący w tym roku 50-lecie Sakramentu Kapłaństwa. Kazanie wygłosi bp. Tadeusz Pieronek

• Na wszystkich pozostałych Mszach Świętych kazania wygłosi Ks. Prof. dr hab. Jacek Urban

2 maja 2024
Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła