Sportowa sobota! Zapraszamy 2 czerwca!

30 maja 2012r. Odsłon: 1182

Z okazji przypadającego w tym roku 15 lecia kanonizacji Świętej Jadwigi Królowej, której w 1997 roku dokonał bł. Jan Paweł II zapraszamy wszystkich parafian i gości na uroczystości i imprezy towarzyszące, poprzez które podziękujemy Bogu za naszą Patronkę. W piątek i w sobotę (1-2 czerwca) zapraszamy na warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, wiele gier i zawodów sportowych, a także piknik historyczny i pokazy średniowieczne.

Piątek, 1 czerwca
W godzinach popołudniowych od 15.00-18.00 odbędą się organizowane przez Parafialny Klub Sportowy warsztaty. Mogą w nich uczestniczyć wszystkie chętne dzieci i młodzież. Warsztaty plastyczne „Święta Jadwiga Królowa – 15 lat po kanonizacji”. Warsztaty odbędą się w sali nr 8 Szkoły Katolickiej.

W tym samym czasie od 15.00 – 18.00 na dużej sali gimnastycznej odbędą się warsztaty taneczne - Tańce  Świata.

Sobota, 2 czerwca
9.00 Msza Święta w Kaplicy
10.00 Otwarcie imprezy (kaplica)
10.30 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego (kaplica) „Święta Jadwiga Królowa – 15 lat po kanonizacji”. Zostaną wręczone nagrody oraz będzie można obejrzeć wystawę wszystkich prac w korytarzu Szkoły Katolickiej do ok. godz. 15.00. Konkurs skierowany został do przedszkoli i szkół z dzielnicy, dowolna technika prac, termin składania prac 25.05.2012.
Ponadto w godzinach od 10.00 – 13.00 w sali numer 8 organizowane będą zajęcia, konkursy plastyczne dla wszystkich chętnych dzieci.
11.00 Rozpoczęcie rozgrywek sportowych oraz otwarcie kawiarni w jadalni przy siłowni.
Plan rozgrywek sportowych:
- Turniej Piłki siatkowej – obiekty AGH
- Turniej piłki nożnej O Puchar Proboszcza Parafii Świętej Jadwigi
Kategoria wiekowa „skrzaty” 4-6 lat,
Miejsce rozgrywek: boisko ze sztuczną trawą. W turnieju wezmą udział przedstawiciele szkół, klubów sportowych, parafii, których patronką jest Św. Jadwiga Królowa.
- Gry i zabawy dla dzieci
Miejsce: boiska asfaltowe przy kościele.
Podczas gier i zabaw wykorzystane zostaną pomysły z projektu „Sport dla pokoju” (Sport4pice)
Dla wszystkich chętnych dzieci i rodzin
- Turniej ringo o Puchar Świętej Jadwigi
Miejsce: Park Wyspiańskiego
W turnieju będą mogły wziąć udział dzieci, młodzież, dorośli oraz całe rodziny.
Mogą w nich wziąć udział zarówno dzieci ze szkół i przedszkoli do których zostało wysłane zaproszenia jak i te dzieci i rodziny które zapiszą się w dniu zawodów
-Pokaz gimnastyczno - akrobatyczny
Pokaz odbędzie się w czasie turnieju piłki nożnej na sztucznej trawie.
Około 45 minutowy program podzielony na 5 bloków
-Turniej Szachowy
Turniej odbędzie się przed budynkiem szkoły katolickiej od strony podwórka
Turniej odbędzie się dla dwóch grup. Dla zawodników zgłoszonych wcześniej do turnieju oraz dla chętnych , którzy się zgłoszą w dniu zawodów.

Partnerem projektu: „Jarmark sportowo historyczny u Świętej Jadwigi” jest

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego