Ogłoszenia na 5. Niedzielę Zwykłą

04 lutego 2012r. Odsłon: 1508

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. oraz o godzinie 18:00.

1. Kalendarz liturgiczny:
- Dziś przypada wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy
- W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
- W piątek wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy
- W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Wszystkim solenizantom, a także jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

2. Z życia parafii:
Dziś zespół charytatywny przeprowadza tradycyjną zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca z góry dziękujemy.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

W piątek adoracja dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:00 zakończona ok. 18:15 koronką do Miłosierdzia Bożego i litanią do Jana Pawła II.

W sobotę 11 lutego w liturgiczne wspomnienie MB z Lourdes z racji XIX Światowego Dnia Chorego będzie odprawiona Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych w górnym kościele o godz. 11:00.

W tym tygodniu spotkania comiesięczne dla kandydatów do bierzmowania dla klas I gimnazjum we wtorek a dla klas II w środę o godz. 17:00 w Kaplicy MB oraz spotkania cotygodniowe dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

Parafialny Klub Sportowy "Jadwiga" informuje, że są jeszcze wolne miejsca na obozy zimowe. Obóz sportowo narciarski w Zawoi dla młodzieży oraz obóz rekreacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych w Rabce. Szczegółowe informacje na ulotkach przy wejściu do kościoła oraz w biurze klubu.

Informujemy również, że w okresie ferii zimowych prowadzona będzie Akcja zima w mieście, dla dzieci i młodzieży pozostającej w Krakowie. Szczegółowy rozkład zajęć na plakatach. Na zajęcia zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież, nie tylko z klubu. Zapraszamy na zajęcia z piłki nożnej, tenisa stołowego, szachów, siatkówki, ringo oraz na dwutygodniowe warsztaty taneczno gimnastyczne dla dziewcząt.

Dzieci, młodzież, rodziców i trenerów naszego Klubu zapraszamy na Mszę Świętą w dniu 7 lutego (wtorek) o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Podczas Tej Mszy Świętej będziemy się modlić m.in. o bezpieczny wypoczynek dla dzieci, które za tydzień rozpoczynają ferie zimowe.

Centrum Kultury im. Św. Jadwigi zaprasza dzisiaj po ostatniej Mszy Świętej o godz.19:30 do sali teatralnej na koncert o charakterze Mszy Włoskiej ,,Verbum Panis" kompozycji Mitte Bolduzi w wykonaniu; CHÓRU KAMERALNEGO SIÓSTR NAZARETANEK i rozszerzonego zespołu instrumentalnego pod kierownictwem muzycznym i aranżacją Ignacego Stojka. Szczegółowe informacje co do koncertu uzyskać można na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem. Pomimo mroźnej niedzieli jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W minionym tygodniu odeszli do Pana po wieczną nagrodę zmarli śp.:
+ Mieczysław Święs z ul. Krowoderskich Zuchów 4
+ Franciszek Ambroszko z ul. Stachiewicza 31