Wakacyjne Rekolekcje Oazowe 2012

03 maja 2012r. Odsłon: 351

Ruch Światło-Życie jak co roku organizuje turnusy rekolekcji dla dzieci oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Celem rekolekcji przeżyciowych jest pogłębienie relacji z Jezusem, doświadczenie życia we wspólnocie, wdrożenie do codziennego życia wiarą.

Zapisy na rekolekcje będą przyjmowane w Duszpasterstwie Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie w Krakowie, ul. Wiślna 12/6, w dniach 14-19.05.2012 roku w godzinach: 10:00-13:00 i 14:00-17:00 (od poniedziałku do czwartku), w piątek i sobotę 10:00-13:00.

Odpłatność za rekolekcje 15-dniowe wynosi 520 złotych. Przy zapisie wpłacamy 320 zł zaliczki od osoby. Tak jak w zeszłym roku, istnieje możliwość wnoszenia wpłat za rekolekcje na konto Stowarzyszenia: „Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej” – Bank BPH S.A.: 10 1060 0076 0000 3300 0069 8100. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko oraz stopień i turnus rekolekcji. W takim przypadku przy zapisie należy przedstawić dowód wpłaty na to konto.

Więcej informacji na wakacje.krakow.oaza.pl

MINISTRANCI I SCHOLE DZIEWCZĘCE - OAZA DZIECI BOŻYCH

I stopień Oazy Dzieci Bożych – dla ministrantów i uczestniczek scholi po klasie IV szkoły podstawowej.

II stopień Oazy Dzieci Bożych – zapisujemy ministrantów i uczestniczki scholi po klasie V i przepracowaniu w ciągu roku formacji według podręcznika „Ministrant Światła”.

III stopień Oazy Dzieci Bożych – przewidziany dla ministrantów i uczestniczek scholi po klasie VI i po przepracowaniu w ciągu roku formacji według podręcznika „Ministrant Księgi”. Ten stopień rekolekcji sugerujemy zorganizować w formie rekolekcji parafialnych lub osoby po klasie VI zapisać na rekolekcje I stopnia Oazy Nowej Drogi.

Chłopców i dziewczęta po III stopniu ODB, po przepracowanej formacji według „Ministranta Ołtarza” w ciągu klasy I gimnazjum zapisujemy na II stopień Oazy Nowej Drogi (II0 OND). Więcej na temat tych rekolekcji poniżej.

Prosimy nie wysyłać chłopców i dziewcząt z klasy III i IV szkoły podstawowej i młodszych, którzy nie są w stanie podołać wymaganiom rekolekcyjnym

MŁODZIEŻ - OAZA NOWEJ DROGI

Nazwę rekolekcji zaczerpnięto ze słów Jana Pawła II: „Człowiek jest drogą Kościoła”. Poszczególne dni rekolekcyjne odsłaniają tajemnicę Chrystusa, który jest „Drogą prowadzącą nas do Ojca”. W koncepcji rekolekcji Nowej Drogi ważną rolę w poznawaniu Chrystusa odgrywa poznawanie świata jako dzieła Bożego, celu życia człowieka i dróg jego realizacji przez młodzież.

Ponieważ program Oazy Nowej Drogi nie stanowi tak zintegrowanej i zarazem zwartej całości, jak program formacji podstawowej Ruchu, więc uczniowie gimnazjum wyjeżdżający na rekolekcje po raz pierwszy mogą uczestniczyć w Oazie Nowej Drogi tego stopnia, który jest przewidziany dla ich wieku, niezależnie od długości trwania ich dotychczasowej formacji.

I stopień Oazy Nowej Drogi – są to rekolekcje Ruchu Światło-Życie dla chłopców i dziewcząt kończących szkołę podstawową, czyli po VI klasie szkoły podstawowej.

II stopień Oazy Nowej Drogi – są to rekolekcje Ruchu Światło-Życie dla chłopców i dziewcząt po I klasie gimnazjum.

III stopień Oazy Nowej Drogi – na ten stopień zapisujemy chłopców i dziewczęta po klasie II gimnazjum.

OAZA NOWEGO ŻYCIA

Stopień 0 ONŻ - w tym roku ze względu na wyrównanie poziomów formacyjnych odbędzie się 0º ONŻ dla osób po III klasie gimnazjum i starszych, którzy nigdy nie byli na rekolekcjach Ruchu Światło-Życie.

Stopień I ONŻ – zapisujemy chłopców i dziewczęta po klasie III gimnazjum wraz z animatorem, którzy byli na stopniu III OND i uczestniczyli w całorocznych spotkaniach formacyjnych w grupie realizując program po stopniu III OND (Ewangeliczne Rewizje Życia, 4 spotkania nad Ewangelią św. Łukasza i 8 spotkań nad Ewangelią św. Jana).

Stopień II ONŻ – zapisujemy chłopców i dziewczęta po I stopniu ONŻ, którzy realizowali program formacyjny według Dziesięciu kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej. Prosimy nie zapisywać na II stopień ONŻ osób, które nie były na I stopniu ONŻ lub nie wykazują oznak duchowego wzrostu w czasie trwania formacji parafialnej.

Stopień III ONŻ – zapisujemy chłopców i dziewczęta, którzy realizowali program formacyjny po II stopniu ONŻ (kręgi biblijne i kręgi liturgiczne, notatnik wielkopostny, udział w rekolekcjach Triduum Paschalnego) akceptujących ideał zawarty w Dziesięciu Drogowskazach Nowego Człowieka.

3 maja 2024
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski