Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

26 maja 2012r. Odsłon: 1444

Dzisiejsza Uroczystość kończy w liturgii Czas Wielkanocny. Natomiast w niedzielę za tydzień zakończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Jutrzejsze Święto Matki Kościoła, czyli Drugi Dzień Zielonych Świąt, rozpoczyna Okres Zwykły. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 16:00, 17:00 i 18:30.

• w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Koscioła
  • we wtorek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek - Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
  • w piątek - wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia kierujemy dziś zwłaszcza do siostry Joanny, która w środę ma imieniny. Siostra na co dzień zajmuje się zakrystią oraz dba o kwiaty i dekoracje w kościele. Życzymy Siostrze Joannie Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.
  • Dzisiaj I Komunia Św. dzieci z klas II ze Szkoły Św. Jadwigi na Mszy świętej o godz. 12:30. Wcześniej rocznica I Komunii dzieci ze Szkoły nr 113 o 9:30.
  • Jutro o godz. 19:30, w sali nr 6, odbędzie się spotkanie w ramach katechezy dorosłych. Zapraszamy.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. O 17:00 będzie dodatkowa Msza św., a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnym kościele.
  • W przyszłą niedzielę zespół charytatywny, przeprowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca dziękujemy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. Ostatnia tegoroczna majówka będzie w czwartek. Natomiast w piątek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać codziennie o tej samej porze co majowe, czyli o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w dniach 16 i 17 czerwca. Koszt pielgrzymki 130 zł. Zapisy w zakrystii.
  • W tym roku przypada 15 lecie kanonizacji Św. Jadwigi Królowej, której w 1997 roku dokonał bł. Jan Paweł II, odwiedzając w tamtym czasie również nasz kościół. Z tej racji serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na uroczystości i imprezy towarzyszące, poprzez które podziękujemy Bogu za naszą Patronkę i będziemy mogli we wspólnocie wyrazić radość na pamiątkę tamtych wydarzeń. Zapraszamy 1, 2 i 3 czerwca, czyli w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Odbędą się wtedy między innymi: warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, wiele gier i zawodów sportowych, a także piknik historyczny i pokazy średniowieczne.
  • W sobotę zapraszamy zwłaszcza na koncert „Idea Bożego Miłosierdzia w muzyce”, który odbędzie się w kościele o godz. 19:00. Wystąpią soliści wraz z chórem i orkiestrą pod dyrekcją Krzysztofa Michałka. Natomiast w przyszłą niedzielę ks. Biskup Grzegorz Ryś odprawi w naszym kościele o godz. 17:00 Mszę św. dziękczynną za kanonizację Królowej Jadwigi. Po tej Mszy zapraszamy do sali teatralnej na sesję naukową pt.: „Epoka Św. Jadwigi, a współczesność”. Referaty wygłoszą między innymi: bp. Ryś i prof. Krzysztof Ożóg z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szczegółowe informacje o tych uroczystościach znajdziemy tutaj oraz na plakatach i na ulotkach z programem, które prosimy zabierać przy wyjściu z kościoła. Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach.
  • Natomiast Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej odbędzie się tydzień później, w niedzielę 10 czerwca. Uroczystą sumę o godz. 12:30 odprawi ks. Prałat Jan Dziasek, który w tym roku obchodzi 50-lecie Kapłaństwa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Przy wyjściach rozdajemy dziś w prezencie gazety „Chrystus i Ty” dotyczące zbliżającego się Euro 2012.
  • Za niespełna dwa tygodnie obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś prosimy te same grupy co w zeszłym roku o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy na to Święto Eucharystii. Trasa procesji oraz umiejscowienie ołtarzy będzie takie samo jak w ubiegłym roku.

2 maja 2024
Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła