Ks. prof. Dariusz Oko laureatem nagrody Ordo Iuris

20 października 2023r. Odsłon: 199

W sobotę 30 września odbyła się gala z okazji 10-lecia działalności Instytutu Ordo Iuris.

Jak pisze w e-mailu jego twórca i prezes – adw. Jerzy Kwaśniewski, „postanowiliśmy zbudować coś trwalszego niż chwila miłego, wspólnego świętowania. Dlatego naszą rocznicę dedykowaliśmy tym wszystkim, których codzienna praca na rzecz życia, rodziny, wolności, chrześcijańskiego dziedzictwa Narodu i kultury nie jest dostatecznie doceniona. Zaproszenie tych bohaterów najważniejszych spraw, nominowanie ich w naszym plebiscycie, wręczenie specjalnych dyplomów i wyróżnień oraz nagrodzenie Lwami Ordo Iuris – to szczególna szansa, by wyrazami szacunku, wdzięczności i uznania wynagrodzić im za nienawiść, pogardę, a często prześladowania, z którymi stykają się na co dzień w swojej pracy”. Jednym z laureatów został nasz rezydent ks. Dariusz Oko.

Pisze dalej prezes Jerzy Kwaśniewski: Przyznaliśmy także specjalną nagrodę, której laureata wybrali członkowie Kręgu Przyjaciół Ordo Iuris.

Został nim ks. prof. Dariusz Oko – kapłan archidiecezji krakowskiej, filozof, teolog, pisarz i publicysta, który za wytykanie absurdów ideologii gender oraz ujawnianie prawdy na temat istnienia tzw. lawendowej mafii w Kościele nie tylko wielokrotnie padał ofiarą nienawistnej, medialnej nagonki, ale również musiał odpowiadać przed niemieckim sądem, gdy jego ukarania domagał się niemiecki ksiądz, otwarcie deklarujący się jako aktywny homoseksualista.

Ksiądz dziękuje respondentom w następujących słowach:

Szanowni Państwo, Drogie Siostry i Bracia, bardzo dziękuję za poparcie mnie w plebiscycie Ordo Iuris. Dzięki niemu otrzymałem nagrodę Lwa Kręgu Przyjaciół Ordo Iuris oraz Dyplom w uznaniu wybitnych zasług w obronie Rodziny.

To zaszczyt dla mnie tym większy, że otrzymałem tę nagrodę w najlepszym towarzystwie tak wspaniałych osób, jak dr Wanda Półtawska, państwo Jadwiga i Jacek Pulikowscy, prof. Bogdan Chazan, prof. Wojciech Roszkowski, ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ oraz szereg innych.

Przesyłam zdjęcia z tej uroczystości, a także wspólne zdjęcie innych nagród. Jak widać, w naszych zmaganiach o Boga, o człowieka, o rodzinę oraz o inne najwyższe wartości mamy potężnych przeciwników, ale też jeszcze większych sojuszników, których również sami dla siebie stanowimy. Bardzo, bardzo dziękuję, ks. Dariusz

GRATULACJE

K.H.-Sz