Parafialni medaliści 2023

28 czerwca 2023r. Odsłon: 245

Zgodnie z nową tradycją, zapoczątkowaną w ubiegłym roku, po Mszy św. odpustowej ks. proboszcz Marek Hajdyła wręczył medale św. Jadwigi Królowej zasłużonym parafianom.

W tym roku były to 3 medale. Otrzymali je:

1. pp. Ludmiła i Stanisław Gryglowie (p. Stanisław, niestety, pośmiertnie) za udział w tworzeniu naszej wspólnoty, projektu kościoła, za mobilizację grup włoskich do budowy kościoła oraz za godne reprezentowanie nas i naszej Patronki w Watykanie.

2. pp. Zofia i Jacek Kurlitowie za wyjątkowe zaangażowanie w tworzenie naszej wspólnoty, za przyjęcie księży na mieszkanie w pierwszych latach istnienia parafii, za pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę kościoła i za obsługę grup obcojęzycznych przy jego budowie.

3. Krystyna Herej-Szymańska za udział w licznych inicjatywach duszpasterskich naszej parafii, szczególnie za wieloletnie prowadzenie biblioteki parafialnej i redakcji Biuletynu parafialnego.

Tym, którzy nie wiedzą wyjaśnię, że medal ten został ustanowiony, by uhonorować osoby szczególnie zasłużone dla Parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie Krowodrzy. Zaprojektowany przez prof. Macieja Zychowicza, który wykonał figurę św. Jadwigi, krzyż w prezbiterium i drogę krzyżową, a ostatnio pomnik św. Jana Pawła II, aby zachować spójność stylistyczną oraz tego samego ducha, którego w artystycznej formie stworzył w naszym kościele między innymi pan Zychowicz. Przedstawia główne wizerunki znajdujące się w naszej świątyni: awers to św. Jadwiga pod Krzyżem, rewers to św. Jan Paweł II przed obrazem Matki Bożej.

K.H.-Sz.

6 maja 2024