Ogólnopolska akcja Caritas 'Podaruj kroplę miłości'

13 lipca 2012r. Odsłon: 1982

Pamiętając o słowach bł. Jana Pawła II: „Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata." (Światowy Dzień Krwiodawców 2004) serdecznie prosimy o przekazanie tego zaproszenia, wraz z poniższym programem, wszystkim zainteresowanym pielgrzymką.

Zapraszamy honorowych dawców krwi i szpiku kostnego oraz osoby żyjące po przeszczepach, ich rodziny, przyjaciół i sympatyków do udziału w Pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 28 lipca 2012 r.

Pielgrzymka pod patronatem honorowym metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Podaruj kroplę miłości".

Pielgrzymka połączona jest z akcją poboru krwi (godz. 8.00 - 15.00, dolna bazylika).

Termin pielgrzymki wypada w połowie wakacji. Ze względu na zwiększoną ilość wypadków i brak wystarczających w tych okolicznościach zasobów krwi do operacji i zabiegów, jest to czas szczególnego zapotrzebowania na krew. Tym goręcej zapraszamy wszystkich Honorowych Dawców Krwiodawców do udziału.

Program pielgrzymki:

07.30 - początek rejestracji grup pielgrzymkowych
08.00 - 15.00 - możliwość oddawania krwi
10.45 - Zbiórka pocztów sztandarowych
11.00 - Msza św. dziękczynna - przewodniczy dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz. Po Mszy św. świadectwa.
13.00 - posiłek dla Pielgrzymów
14.00 - program artystyczny
15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie pielgrzymki

Sprawy organizacyjne:

1. Zgłoszenie grupy pielgrzymkowej w Małopolskim Zarządzie Okręgowym PCK w Krakowie: telefon 012 422 91 15 lub e-mail: krakow@pck.org.pl
2. Podczas rejestracji grup przyjmowane są zgłoszenia darów ofiarnych (z krótkim opisem: co, od kogo).
3. Zbiórka pocztów sztandarowych 15 minut przed Eucharystią.

Akcja krwiodawstwa

Od godz. 8.00 do 15.00 w holu dolnej bazyliki możliwość oddawania krwi. Planując oddanie krwi w ramach pielgrzymki należy pamiętać o:
- zabraniu dowodu osobistego;
- zabraniu legitymacji Honorowego Dawcy Krwi;
- przerwie pomiędzy oddaniami krwi pełnej, która wynosi minimum 2 miesiące;
- uprzednim lekkostrawnym posiłku;
- powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych na 48 godzin przed oddaniem krwi.

Spośród zarejestrowanych do honorowego oddania krwi i szpiku kostnego rozlosowane zostaną nagrody książkowe Wydawnictwa Biały Kruk, pamiątkowe Medale Papieskie z Łagiewnik i inne niespodzianki.

Organizator:
Caritas Archidiecezji Krakowskiej