Wizyta włoskich trenerów w PKS 'Jadwiga'

05 kwietnia 2012r. Odsłon: 1855

W dniach 2 do 6 kwietnia w naszym Parafialnym Klubie Sportowym gościli trenerzy Inter Campus Mediolan, którzy jak co roku przeprowadzili cykl treningów z grupami piłkarskimi chłopców w kategoriach od 6 do 15 lat.

Koordynatorem Inter Campus na Europę jest Christian Valerio, który szefował ekipie włoskiej. Zajęcia prowadził trener Roberto Picardi a treningi bramkarskie trener Sergio Maraia. Przy wszystkich treningach w swoich drużynach asystowali trenerzy Jadwigi: Marek Marchewka, Witold Nowak, Łukasz Szewczyk, Artur Ślósarczyk, Maciej Wejner, Leszek Sawicki, Tadeusz Kapuściński i Aleksander Kawiorski. Inter Campus w PKS Jadwiga swoją opieką obejmuje też 3 grupy piłkarskie w Domach Dziecka na Kazimierzu i w Sieborowicach oraz w Pogotowiu Opiekuńczym w Górce Narodowej. Tam również regularnie trenują i bawią się dzieci ubrane w niebiesko-czarne stroje Interu.

W niektórych treningach asystował Franek Zawisza - chory na białaczkę 11 letni zawodnik PKS Jadwiga, który ma się coraz lepiej i stopniowo powraca do zdrowia.

W środę na boisku piłkarskim w Parku Krowoderskim zorganizowano piłkarski festyn z udziałem wszystkich 15 grup Inter Campus przy PKS Jadwiga. Ponad 300 dzieci przez 2 godziny rozgrywało towarzyskie mecze na małych boiskach, świetnie się bawiąc, i co ważne przy pełnych trybunach rodziców i zainteresowaniu mediów: redakcji Dziennika Polskiego i TVP Kraków. Obecni byli też działacze MZPN. Z delegacją włoskich trenerów przyleciał do Krakowa znany watykański fotograf Franco Origlio - asystujący pontyfikatowi Jana Pawła II, a także fotograf Interu i Inter Campusu. Jego wizyta (na zlecenie Carlotty Moratti - dyrektora Inter Campus i córki prezydenta Massimo Morattiego) miała na celu zebranie dokumentacji do mających się ukazać niebawem albumów i książek o Inter Campus na świecie. Następna wizyta trenerów z Mediolanu we wrześniu, a w okresach między wizytami włoską myśl szkoleniową popartą, własnym warsztatem treningowym przekazywać będą swoim podopiecznym trenerzy PKS Jadwiga.

Aleksander Kawiorski
Koordynator Inter Campus Polska