Pożegnanie Matki Bożej z Guadalupe

24 lutego 2012r. Odsłon: 2839

W czwartek o godz. 16:30 odbyło się uroczyste pożegnanie Obrazu Matki Bożej z Guadalupe, kończące peregrynację Cudownego Wizerunku Maryi w naszej Parafii. Obraz gościł u nas dzięki staraniom i życzliwości pierwszej polskiej Rady Rycerzy Kolumba 14000 im. Jana Pawła II.

Wtorek 21 II
18.00 Przyjazd obrazu do naszej Parafii, uroczyste przywitanie przez ks. Proboszcza Marka Hajdyłę, oraz ks. Dariusza Oko w asyście ministrantów, wprowadzenie obrazu do kościoła. Słowa powitania obrazu Matki Bożej skierowane przez Ks. Proboszcza.
18.30 Uroczysta msza święta pod przewodnictwem Ks. Proboszcza, Słowo Boże głosi ks. Dariusz Oko.

Środa 22 II
Całodzienna modlitwa wspólna i indywidualna przed Wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe.

Czwartek 23 II
16:30 Pożegnanie obrazu przez Parafian i przejazd do Parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie - Borku Fałęckim.

Pożegnanie w imieniu wspólnoty Parafialnej

Już nadszedł czas pożegnania Ciebie Matko Boża z Guadalupe, która w swoim wizerunku nawiedziłaś naszą parafię Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie na Krowodrzy. Tak dobrze nam było przy Tobie. Tak dużo - mieliśmy Ci do powiedzenia w modlitwie i tak wiele do uproszenia. Ufamy, że nas wysłuchałaś i będziemy ubogaceni w dobrym. Za to, jako wyraz naszej wdzięcznej czci ku Tobie będziemy odtąd jeszcze gorliwszymi Twoimi czcicielami i jeszcze lepszymi Twoimi dziećmi. Mocą naszą będzie częstszy Sakrament Spowiedzi Świętej, Komunii Świętej i Twój Różaniec.
Żegnając Ciebie pragniemy jak najmocniej do Ciebie się przytulić, tak jak dziecko do matki i powiedzieć Ci za Błogosławionym Janem Pawłem II „ Cały Twój". A więc weź nas i uważaj odtąd za wyłączną własność Twoją, abyśmy już na zawsze byli Twoimi, by wszystko nasze było Twoim, i by całe nasze życie już bez reszty należało do Ciebie.
I cóż jeszcze, żegnając, powiemy Ci Matko, jak nie to, że bardzo Cię kochamy i że kochać Cię nigdy nie przestaniemy. Dlatego chcemy całą postawą życia świadczyć o Chrystusie Twoim Synu. A Ty pochyl się ku nam, ku naszej rodzinie, parafii i bądź nam nadal Matką. Błogosław też nam na dalsze życie wiernej służby Tobie i wytrwałej miłości.

Pan Eugeniusz Konieczny - Rycerz Kolumba

Zdjęcia z Peregrynacji Obrazu