Juniorzy PKS Jadwiga w Niemczech

11 czerwca 2012r. Odsłon: 2085

Juniorzy PKS Jadwiga rozegrali w Niemczech dwa mecze towarzyskie z drużynami DJK Finstrwalde i Schwarz-Weiss Neukoeln Berlin. Wyjazd był formą zakończenia sezonu i pożegnania części drużyny z rocznika 1993 - którzy kończą wiek juniora.

W piątek, tuż po przyjeździe uczestniczyliśmy z drużyną niemiecką w Mszy św. odprawionej przez polskiego księdza z Cottbus - ks. Rolanda. Po mszy pojechaliśmy do restauracji, gdzie przy kolacji oglądaliśmy mecz otwarcia EURO 2012 - Polska - Grecja. W sobotę dzień rozpoczęliśmy od wizyty na zamku miejskim i spotkania z burmistzrem Finsterwalde. Następnie zwiedziliśmy z przewodnikiem centrum miasta. Po obiedzie pojechaliśmy na stadion - przed naszym meczem rozgrywano przedmecz kobiet lokalnych drużyn. Do meczu z DJK Finsterwalde przystąpiliśmy bardzo zmobilizowani nie znając możliwości przeciwnika. Graliśmy z seniorami występującymi w odpowiedniku naszej A klasy. Okazało się, że na tle mocnego fizycznego zespołu gospodarzy, to my posiadaliśmy więcej atutów takich jak szybkość, technika, pomysłowość gry i posiadanie w zespole takich liderów jak Maciek Balawender, Mateusz Mroczka, Arek Lekki czy Olek Jankowicz. Wygraliśmy 5:2 a bramki strzelili Bartosz Lasek 2, Maciek Balawender, Jakub Biale i Mateusz Mroczka. Mecz toczył się w przyjacielskiej atmosferze a goście z serdecznością podziękowali za grę naszym chłopakom. Zaraz po meczu ruszyliśmy do Berlina i po zakwaterowaniu w Hostelu pojechaliśmy do centrum Berlina. Tam w strefie kibica zlokalizowanej od Bramy Brandemburskiej na odcinku kilku kilometrów wzdłóż Alei Unter den Linden, oglądaliśmy mecz Euro 2012 Niemcy - Portugalia. Z ciekawością przyglądaliśmy się gorącym reakcjom kibiców niemieckich na przebieg meczu - na drugi dzień z prasy dowiedzieliśmy się, że strefa kibiców pod Bramą Brandemburską zgromadziła 500 000 ludzi.

W niedzielę o 11.00 rozegraliśmy mecz z drużyną U-19 DJK Schwarz-Weiss Neukoeln Berlin - grającą na codzień w I Lidze okręgu berlińskiego (trzecie miejsce). W meczu tym padł wynik remisowy 5:5 a bramkami podzielili się Maciej Balawender 2, Jakub Biale, Arek Lekki i Olek Jankowicz. W drużynie gospodarzy większość zawodników stanowili chłopcy narodowości tureckiej i arabskiej. Dwumecz był bardzo ciekawym i pożytecznym doświadczeniem, pozwolił porównać się z innym stylem gry i poznać struktury DJK (Deutsche Jugend Kraft - organizacji sportu katolickiego w Niemczech). Wymiana ma kilkuletnią historię i my również gościliśmy w Krakowie reprezentacje DJK.

Skład drużyny PKS Jadwiga: Rafał Starmach, Arkadiusz Lekki, Antoni Dziubla, Hubert Król, Jan Hankus, Jarosław Jaźwiecki, Mateusz Mroczka, Bartosz Lasek, Aleksander Jankowicz, Maciej Balawender, Jakub Biale, Damian NIepsuj. Trener: Józef Marchewka. KIerownik drużyny: Aleksander Kawiorski.

Relacja z wyjazdu i zdjęcia: A. Kawiorski

17 maja 2024