Pociągiem papieskim na liturgiczne wspomnienie o Janie Pawle II.

21 października 2011r. Odsłon: 1603

Wyjazd pociągu w dniu 22 października nastąpi z krakowskiego dworca kolejowego z peronu pierwszego o godzinie 8.21. Wyjazd powrotny z Wadowic do Krakowa zaplanowano na godzinę 14.21 tak, aby wszyscy uczestnicy mieli czas na udział w nabożeństwie oraz zwiedzanie miasta.

Dla uczestników przypadającego w dniu 22 października b.r. liturgicznego wspomnienia o Błogosławionym Janie Pawle II, którzy chcą dzień rocznicy inauguracji Jego pontyfikatu spędzić w Wadowicach rodzinnym mieście Karola Wojtyły, Przewozy Regionalne sp. z o.o. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie uruchamia specjalny Pociąg papieski.

Pojazd ten powstał jako dar kolejarzy za pontyfikat Jana Pawła II i pielgrzymował na swojej stałej trasie nie tylko z Krakowa do Wadowic ale także po całej Polsce przybliżając nauki Papieża Polaka. We wrześniu br odwiedził kraje wyszehradzkie - Słowację ,Węgry i Czechy, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem władz państwowych, kościelnych i wiernych. W ciągu trzech tygodni pobytu za granicą odwiedził takie miasta jak Presov, Kosice, Zvolen, Banska Bystryca, Budapest, Olomouc, Praha biorąc udział w licznych wydarzeniach religijnych, kulturalnych i rozrywkowych takich jak pożegnanie relikwii św. Katarzyny patronki polskich i słowackich kolejarzy, w wyścigu maszyn parowych, konferencjach prasowych, wystawach, występach artystycznych.

Pociąg zatrzymywać sie będzie także na stajach pośrednich Kraków Płaszów, Kraków Łagiewniki, Skawina, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona.

Na pokładzie można będzie nie tylko obejrzeć filmy o Janie Pawle II ale również przygotowaną specjalnie z okazji pobytu we wrześniu br Pociągu papieskiego na Słowacji, Węgrzech i Czechach wystawę zdjęć autorstwa Adam Bujaka, który w czasie całego pontyfikatu towarzyszył z obiektywem Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek po świecie. Taką możliwość będą mieli także mieszkańcy Wadowic oraz okolic ponieważ Pociąg papieski zatrzyma się na tej stacji na ponad 4 godziny.

Cena biletu tam i z powrotem wg taryfy normalnej na trasie Kraków Główny – Wadowice – Kraków Główny wynosi 24 zł, osoby starsze, nauczyciele, uczniowie i studenci mogą korzystać z przysługujących im zniżek. Sprzedaż biletów prowadzą kasy biletowe spółki przewozy Regionalne.

21 maja 2024
Dzień powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy