Dzień Nauczyciela w Szkole Świętej Jadwigi

17 października 2011r. Odsłon: 2579

W dniu 13 października została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej. Po Mszy Świętej Dzieci oraz Rodzice złożyli życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Kraków 13. 10. 2011 r.

Dyrektor Ksiądz Krzysztof Wilk
Wicedyrektor Pani Agnieszka Szczubiałka
Wicedyrektor Ksiądz Jarosław Chlebda
Grono Pedagogiczne

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne Święto wszystkich, nauczycie i pracowników oświaty. Każdy nauczyciel postrzega swoją pracę inaczej - dla jednych jest to misja, dla innych pasja, dla jeszcze innych obowiązek moralny i zawodowy, czy możliwość całożyciowego rozwoju. Zawsze jednaką przyświeca im jedna myśl: "Wiedza nie wystarczy, musimy ją stosować. Wola nie wystarczy, musimy działać." (J. W. Goethe) Poza tym celem ich pracy jest uświadamianie uczniów, że "Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom" (Bertolt Brecht).

W tym szczególnym Dniu pragniemy podziękować Wszystkim Państwu za pasję i entuzjazm jakie wkładacie w trud wychowania i przekazywania wiedzy naszym dzieciom. Dzięki Państwa zaangażowaniu szkoła jest ciekawsza, przyjazna i otwarta.

W Dniu Święta Nauczyciela życzymy Państwu wytrwałości, spokojnej pracy wykonywanej w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji. Aby Państwa pracy towarzyszyło przekonanie, ze tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt. Życzymy ponadto niegasnącej wiary w sens nauczania i uczenia się oraz własnego, całożyciowego rozwoju, intelektualnego wigoru, otwartości na świat; pogody ducha, optymizmu w trudnych chwilach oraz wdzięcznej pamięci uczniów.

Katarzyna Jagielska
Rafał Stankiewicz
Joanna Chłopicka
Kinga Chłopicka