Złoty Medal Jana Pawła II dla naszego Księdza Proboszcza

21 października 2011r. Odsłon: 4105

Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Kardynał Stanisław Dziwisz wręczył członkom Komitetu Organizacyjnego II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia Medale Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej.

Złote odznaczenia otrzymali ks. Marek Hajdyła i ks. Stanisław Mieszczak SCJ. Srebrne i brązowe - Krystyna Dziedzic, Przemysław Bednarz, Magdalena Dobrzyniak, Sławomir Wojtowicz, S. Salwatricze Musiał ZMBM, Piotr Piecha, Lidia Jazgar, ks. Aleksander Wojtowicz, ks. Bogusław Seweryn, ks. Jarosław Nowak, ks. Łukasz Piórkowski, ks. Jacek Pietruszka, Henryk Dziedzic, Marzena Król, Przemysław Radzyński, Piotr Ładoś i Krzysztof Michałek.

W Auli Jana Pawła II zgromadziło się niemal 200 osób – księży, sióstr zakonnych i świeckich – zaangażowanych w organizację i sprawny przebieg II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który dwa tygodnie temu zakończył się w krakowskich Łagiewnikach. To właśnie wysoki poziom organizacyjny Kongresu podkreślali jego uczestnicy, chwaląc zarówno doskonale przygotowane celebracje liturgiczne i konferencje, jak i namiot-stołówkę z wyżywieniem, transport do Oświęcimia i Wadowic, organizację noclegów, obsługi sekretariatu i biura prasowego, a także uczynną postawę wolontariuszy i służb porządkowych. „Każdy z Państwa miał swój udział i dołożył swoją cegiełkę do tego, by ten Kongres był udany, a jego uczestnicy wyjechali z Krakowa z dobrymi wspomnieniami” – mówił dziękując swoim współpracownikom koordynator Komitetu Organizacyjnego ks. prałat Robert Tyrała. Podkreślał to również kard. Stanisław Dziwisz, który w rozmowie z dziennikarzami przyznał, iż osoby zaangażowane w przygotowanie Kongresu mają „ogromne zasługi dla Kościoła krakowskiego”.

„To wielki sukces dla Krakowa i dla Polski. Tworzy się coś niesłychanego, ogromna wspólnota światowa ludzi, którzy żyją głębszymi treściami, wartościami. Na bazie chrześcijaństwa i wiary tworzy się wielka wspólnota światowa” – mówił metropolita krakowski podsumowując owoce Kongresu.

W Kongresie od 1 do 5 października b.r. wzięło udział dwa tysiące osób z 70 krajów świata.

21 maja 2024
Dzień powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy