Czy nasze miasto zbudowane jest na Słowie Boga?

24 listopada 2023r. Odsłon: 138

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 25. listopada pod hasłem: Marta uwijała się wokół rozmaitych posług. Życie duchowe i codzienność.

Realistą jest ten, kto w Słowie Bożym rozpoznaje fundament wszystkiego – napisał Benedykt XVI w adhortacji Verbum Domini. Podczas pierwszego Dnia Pustyni dla Krakowa, który odbył się we wrześniu w Centrum Formacji Duchowej, ojciec Krzysztof Wons SDS zastanawiał się: Czy my budujemy na Słowie? Czy Słowo Boga rzeczywiście jest w naszym życiu fundamentem wszystkiego? Czy miasta są budowane na Słowie Boga? Czy Kraków za swój najważniejszy fundament uznaje Słowo Boga? Czy moje miasto grawituje wokół Słowa?

Chcąc żyć Słowem Bożym na co dzień, chcąc czytać Słowo, które wyjaśnia nam wszystko, Salwatorianie z Centrum Formacji Duchowej zapraszają mieszkańców Krakowa i okolic na nowy rodzaj cyklicznych spotkań pod hasłem Dzień Pustyni dla Krakowa. Zwykle odbywają się one w sobotę. Jest to czas przeznaczony na zasłuchanie w Słowo Boże w duchu lectio divina.

DLA KOGO? – dla osób świeckich, konsekrowanych i duchownych, dla wszystkich, którzy są spragnieni zażyłości z Biblią i życia Słowem na co dzień.

CHARAKTER: jest to jednodniowy dzień skupienia, dzień zasłuchania w Słowo w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu, medytując w dynamice wielowiekowej tradycji lectio divina. Spotkania rozpoczynają się wprowadzeniem o godz. 10:00, a kończą Mszą św. o 17:00.

KTO PROWADZI? – Salwatorianie z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

MIEJSCE: Centrum Formacji Duchowej w Krakowie przy ul. św. Jacka 16.

Podczas dnia modlitwy można skorzystać z sakramentu pokuty oraz z indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

Najbliższe, drugie spotkanie z tej serii odbędzie się 25 listopada pod hasłem: Marta uwijała się wokół rozmaitych posług. Życie duchowe i codzienność. Poprowadzi je ks. Piotr Stawarz, duszpasterz SDS.

Kolejne spotkania, na które można się już zapisywać odbędą się w 2024 roku: 2 lutego, 2 marca, 4 maja, 14 września, 2 listopada oraz 21 grudnia.

Obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie Centrum Formacji Duchowej

Marta Prochacka