Pielgrzymka do Francji

27 stycznia Odsłon: 764

Ks. prof. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do Francji, do Lourdes i La Salette.

Szanowni Państwo, Drogie Siostry i Bracia,

z wielką radością przedstawiam gotowy już program i inne dokumenty naszej pielgrzymki do Francji, a zwłaszcza do Lourdes i La Salette. Po zeszłorocznych doświadczeniach pielgrzymki do Bawarii, po tym, co najbardziej nas zachwycało, zadbaliśmy o podobne cuda krajobrazu i architektury. Poza sanktuariami zobaczymy wspaniały masyw najwyższej góry Europy Mont Blanc oraz wybrzeże Atlantyku, górskie księstwo bezcłowej Andory oraz najwyższy (i zapewne najpiękniejszy) most świata Millau o wysokości filarów 343 metry (więcej, niż wieża Eiffla, a akurat do tego mostu, położonego w samym centrum Francji mało kto dotarł) oraz jeszcze o wiele, wiele więcej.

Pielgrzymka trwa 16 dni, ale wymaga wzięcia tylko 10 dni urlopu. Ma swoje koszty, ale są one proporcjonalne do długości jej trwania oraz wysokości opłat w stosunkowo drogiej Francji. Można ją traktować jak połączenie rekolekcji (zwłaszcza w Sanktuariach) z niezwykle ciekawymi wakacjami we wspólnocie wspaniałych przyjaciół.

Teraz, gdy tyle trudnych rzeczy przeżywamy w Świecie, w Polsce i w Kościele, bardzo wszyscy potrzebujemy takiej oazy, takiego miejsca wytchnienia, odpoczynku i pokoju.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

Ponieważ zostało już mało czasu, osoby zdecydowane proszę o możliwie szybkie zgłoszenie tego u mnie i załatwienie formalności w Biurze do czwartku 15 lutego.

Dokładny program zamieszczony jest w pliku poniżej.

Ks. Dariusz Oko

10 maja 2024