VI edycja Małopolskiego projektu 'Mieć wyobraźnię miłosierdzia'.

05 kwietnia 2012r. Odsłon: 1470

Potrzeba wyobraźni miłosierdzia, aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny, którzy zagubili się w świecie różnorakich uzależnień lub przestępstwa; aby nieść radę, pocieszenie, duchowe i moralne wsparcie tym, którzy podejmują wewnętrzną walkę ze złem.

Apel bł. Jana Pawła II z 2002 roku nie pozostał bez echa. Już po raz 6. rusza projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przygotowujący małopolską młodzież do niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

- Jest to konkretne wypełnienie papieskiego testamentu, jakim jest jego nauczanie. Chcemy w ten sposób budować żywy pomnik Papieża-Polaka. – podkreśla Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Głównym celem projektu jest wzbudzenie w młodym pokoleniu wrażliwości społecznej opartej na uniwersalnych wartościach . Odbywa się to poprzez pobudzanie inicjatyw wychowawczych w szkołach, propagowanie idei wolontariatu i jego rozwój w małopolskich placówkach oświatowych oraz zachęcanie młodzieży do działania na rzecz potrzebujących.

Od 2007 roku w projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” zaangażowało się już ponad 25 tysięcy uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Dzięki nim tylko w ubiegłym roku pomoc otrzymało ponad 26 tysięcy osób. Dla najaktywniejszych uczestników projektu jest również przewidziana nagroda. W tym roku jest nią wyjazd do Rzymu.

Organizatorami przedsięwzięcia są Samorząd Województwa Małopolskiego, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przyjmowane są do 10 kwietnia br.

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej www.franciszkanska3.pl.

20 maja 2024
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła