loading...

PROCESJA NA SKAŁKĘ

29 kwietnia 2011r. Odsłon: 2823

Zaproszenie do udziału w procesji
ku czci świętego Stanisława Biskupa i Męczennika

Drodzy Bracia i Siostry!

    Przeżywamy dzisiaj, w niedzielę Bożego Miłosierdzia, beatyfikację Jana Pawła II. Dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar nowego błogosławionego, za świętość Jego życia i apostolskiej posługi, której byliśmy świadkami. Wdzięczność tę pragniemy wyrazić podczas zbliżającej się procesji ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, która przypada w niedzielę po beatyfikacji, 8 maja. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku czci Świętego Patrona, odprawianą przy Jego grobie w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem będzie jednak tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, która wyruszy o godz. 8:30. Msza św. na Skałce rozpocznie się ok. godz. 10:00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Camillo Ruini były wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej, który otworzył i przeprowadził proces beatyfikacyjny Jana Pawła II na poziomie diecezjalnym.

    Zwracam się do wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej z serdecznym zaproszeniem do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława BM. Procesja z Wawelu na Skałkę od wieków miała charakter święta kościelnego, ale także patriotycznego i narodowego. Dlatego proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich.

   Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci Patrona Polski będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i patriotyzmu. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, którego Bóg wezwał na stolicę św. Piotra w Rzymie od grobu św. Stanisława. Dziękujmy również za dar ubiegłorocznej kanonizacji krakowskiego świętego Stanisława Kazimierczyka.

    Na trud organizacji i uczestnictwa w procesji ku czci św. Stanisława z serca Wam błogosławię.

Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita Arcybiskup Krakowski
Kraków, dnia 17 kwietnia 2011 r.18 sierpnia 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności