Ogłoszenia na 13 Niedzielę Zwykłą

26 czerwca 2011r. Odsłon: 2073

Nabożeństwo Czerwcowe i procesja w Oktawie Bożego Ciała dzisiaj na godz. 18:00, a w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 19:00 po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do sypania kwiatów i niesienia feretronów.

• Prosimy też panów o zgłaszanie się do zakrystii przed procesją w celu przygotowania i niesienia baldachimu. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała uroczystą Mszą św. i błogosławieniem dzieci. Dzieci tradycyjnie otrzymają na zakończenie „niespodziankę”.
  • We wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • W środę - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z racji imienin życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa ks. Pawłowi Włodarczykowi, wikariuszowi naszej parafii, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w jego intencji.
  • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wspomnienie św. Ottona, biskupa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  • Wszystkim solenizantom, a także jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, połączona z nabożeństwem czerwcowym, po wieczornej Mszy św.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu dodatkowa Msza św. o 17:00 dla dzieci. Po tej Mszy św. adoracja dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 18:00 nabożeństwo do NSPJ z koronką do Miłosierdzia Bożego i litanią do Jana Pawła II. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 18:00 oraz w piątek od godz. 16:00.
  • W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej na godzinę 18:00.
  • W przyszłą niedzielę obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Msze św. w górnym kościele o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 oraz po południu o 17:00 i 18:30. Nie będzie przez niedziele wakacyjne Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Świetlica Środowiskowa Przystań po Mszach św. przeprowadza dziś przed kościołem zbiórkę do puszek. Jest to świetlica działająca przy naszej parafii już od 16 lat. Od 5 lat opiekę duchową nad nią sprawuje ks. Tadeusz. W tym czasie pomogliśmy wielu ubogim dzieciom naszej parafii uzyskać szansę na lepszy start w życie. Nasza świetlica działa w ciągu roku szkolnego wyłącznie z pomocy finansowej parafii. Nie możemy liczyć na składki od dzieci, ponieważ są to dzieci z ubogich rodzin. Dziś będziemy prosić o wsparcie na wyjazd wakacyjny, który jest dla tych dzieci najczęściej jedyna możliwością wyjazdu wakacyjnego na zorganizowana kolonię. Za wszelki dar serca dziękujemy.
  • W ostatnim tygodniu odszedł do Pana po wieczną nagrodę śp.: + Zbigniew Daca z ul. Krowoderskich Zuchów 15A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.