Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

19 marca 2011r. Odsłon: 2499

Piątkowa uroczystość Zwiastowania jest tradycyjnie obchodzona w Kosciele jako Dzień Świętości Życia. Z zakrystii można już dziś zabrać deklaracje przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka początego, które w piątek prosimy przynieść na Mszę świętą wieczorną. Zachęcamy do tej formy pomocy życiu. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17.00 (dla dzieci) oraz o 17.45 i 20.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W ramach duchowego przygotowania do majowej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II zapraszamy w każdą sobotę do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30. Zachęcamy do modlitewnego zamyślenia nad tym, czego uczył nas Sługa Boży.
  • Natomiast poniedziałkowe katechezy dla dorosłych poświęcamy w Wielkim Poście rozważaniu nauczania Jana Pawła II zawartego w Jego licznych pismach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych taką formą przygotowania do przeżycia majowej beatyfikacji już jutro o godz. 19:30 w sali nr 6.
  • W tym tygodniu - w środę, czwartek i piątek - odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 21 i 113. Szczegółowy program rekolekcji jest podany dzieciom, wywieszony w szkołach i na drzwiach kościoła.
  • Baranki wielkanocne Caritas będą dziś rozprowadzane wyjątkowo tylko po Gorzkich Żalach.
  • Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za każdy datek.
  • Jak informowaliśmy wcześniej, wraz z biurem pielgrzymkowym „Orlando” organizujemy wyjazd na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Koszt 1390 zł, termin: od 28 kwietnia do 3 maja. W programie oprócz zwiedzania Rzymu także Padwa i Asyż. Więcej szczegółów w zakrystii. Jeśli są jeszcze osoby zainteresowane tym wyjazdem, prosimy o zapisanie się w zakrystii najpóźniej do czwartku 24 marca.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” informuje, że trwają zapisy na obozy letnie: dla piłkarzy i siatkarek w Suchej Beskidzkiej, a dla gimnastyki, judo oraz innych grup w Mrzeżynie nad morzem. Wszystkich chętnych zapraszamy na obóz rekreacyjny do Ferierre. Obozy w Mrzeżynie i Ferierre są otwarte również dla dzieci spoza klubu. Szczegółowe informacje na ulokach oraz w biurze klubu.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” jest organizacją pożytku publicznego od 2005 lat. Przez ten czas dzięki państwa wpłatom udało się nam wiele dokonać. Również w tym roku bardzo państwa prosimy o wsparcie nas 1% swojego podatku, ale także prosimy, by państwo informowali w swoich bliskich i znajomych, że jest w naszej parafii Klub Sportowy, który bardzo liczy na wsparcie i tego wsparcia potrzebuje. Nasz nr KRS niezbędny do odpisu 1% podatku znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Informacji udziela także biuro klubu.
  • Zarząd Infrastruktury i Transportu Miasta Krakowa zwrócił się do parafii krakowskich z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu ankiety wśród krakowian na temat połaczeń komunikacyjnych w mieście. Ankiety są wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy wszystkich, aby je zabrać, wypełnić i wrzucić do umieszczonej tam skrzynki w tym tygodniu lub najdalej w przyszłą niedzielę.
  • W ubiegłym tygodniu zamontowane zostały w kościele nowe wyświetlacze tesktów pieśni. Mamy nadzieję, że czytelność tekstów będzie znacznie lepsza i pomoże ożywić śpiew liturgiczny w kościele. Bardzo prosimy, aby próbować podejmować czynny udział w liturgii. Nie bądźmy jedynie widzami i słuchaczami, ale także aktywnymi uczestnikami. Milczenie nie zawsze jest złotem, szczególnie w liturgii.
  • Został także zainstalowany całkowicie nowy system nagłośnienia kościoła, który obecnie przechodzi fazę testów, regulacji i ustawień. Bardzo przepraszamy za chwilowe niedogodności i wraz z firmą nagłaśniającą prosimy o ewentualne uwagi.
  • W dniach od 1 do 5 października tego roku w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Będzie to modlitewne spotkanie czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy przyjadą w tych dniach do Krakowa z różnych zakątków świata. Spotkanie będzie także dziękczynieniem za beatyfikację Sł. B. Jana Pawła II. Prosimy o przyjęcie w dniach Kongresu na nocleg w swoim domu pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa. Okażmy miłosierdzie gościom z zagranicy i odpowiedzmy na Chrystusowe słowa: „byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie”. Będzie to także okazanie wdzięczności za gościnę, której sami doświadczaliśmy wielokrotnie, pielgrzymując po różnych zakątkach Europy w czasach obecnych i w poprzedniej epoce. Może ta gościnność zaowocuje przyjaźniami, które przetrwają dłużej, niż tylko kongresowy czas. Wszystkich mających taką możliwość i chcących przyjąć gości prosimy, aby zapisali się w zakrystii, lub zabrali rozdawane przez ministrantów przy wyjściach z kościoła ulotki, na których można znaleźć więcej informacji o naszej prośbie. Deklaracje prosimy składać w zakrystii najpóźniej do 4 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 3 kwietnia. Szczegółowych informacji udzielamy również w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Władysław Chorwat z ul. Łokietka 57B, Antoni Banaś z ul. Opolskiej 55, Irena Suder z ul. Stachiewicza 35, Anna Szot z ul. Batalionu Skała AK 4A i Irena Mika-Płachta z ul. Stachiewicza 15. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie... 3x

25 kwietnia 2024
Święto św. Marka, ewangelisty