loading...

Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

09 kwietnia 2011r. Odsłon: 2848

W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ponadgimnazjalnej. Rekolekcje rozpocznie Msza św. wieczorna z pierwszą nauką ogólną. Bezpośrednio po tej Mszy św. droga krzyżowa z rozważaniami rekolekcyjnymi ulicami naszej parafii, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy zabrać ze sobą świece. Z tego powodu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17:45 i o 20:00. Jedynie o godz. 8:30 będzie droga krzyżowa dla dorosłych, a o 17:00 droga krzyżowa dla dzieci, po której nagrodzimy je za liczny i sumienny udział w tym nabożeństwie przez cały Wielki Post.

  • Dokładny program rekolekcji i całego Triduum Paschalnego rozdawany jest przed kościołem przez ministrantów, a także dostępny jest tutaj. Bardzo prosimy, aby zabrać dziś po Mszy program rekolekcji, tak aby w każdym domu był on dostępny. Zwracamy szczególną uwagę, iż poza spotkaniami i naukami ogólnymi odbędą się także nauki stanowe dla małżeństw, oraz specjalne spotkania: dla młodzieży licealnej, pracującej i studentów, dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, a także dla osób, które niezależnie od wieku z rożnych powodów żyją samotnie. Skorzystajmy z tych szczególnych zaproszeń. Prosimy też o zapisywanie w zakrystii osób chorych, które odwiedzimy w sobotę od godz. 9:00. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 11:00 w kaplicy i na spotkanie w sali pod plebanią. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek i wtorek następnego tygodnia. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcyjnych spotkaniach, które u progu Wielkiego Tygodnia bedą najlepszą pomocą w głębokim przeżyciu tych najważniejszych dni w roku. Rekolekcje wygłoszą w formie dialogowanej ks. Adam Podbiera i ks. Jan Szczepaniak.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w środę o 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 11:00 procesja z palmami. Po Mszy św. przeprowadzimy konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Dziękujemy kierownictwu pobliskiego sklepu „Tesco” za możliwość przeprowadzenia przez zespół charytatywny zbiórki żywności w ubieglym tygodniu. Dzięki ofiarności wielu osób mogliśmy przygotować paczki świąteczne, które będziemy wydawać zapisanym osobom w poniedziałek 11 kwietnia od godz. 15.00 do 17.00 w sali przy kuchni św. Jadwigi.
  • Dzisiaj zespół charytatywny przeprowadza przed kościołem zbiórkę do puszek na wakacyjny wyjazd rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla osób starszych i chorych z naszej parafii. Za każdy dar serca szczerze dziękujemy.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę kiermasz pamiatek i kwestę na wyjazd wakacyjny prowadzić będzie działająca przy naszej parafii grupa osób niepełnosprawnych "Bystrzaki".
  • Także dziś i w niedzielę za tydzień Klub Seniora z ul. Krowoderskich Zuchów 6 prowadzi przy kościele kiermasz wyrobów terapii zajęciowej, z którego dochód przeznaczony jest na bieżącą działalność klubu.
  • Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, składane do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do śląskiego sanktuarium Góra św. Anny oraz do Drezna i jego okolic. Więcej informacji w gablocie przed kościołem oraz tutaj.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Józefy Molęda z ul. Rusznikarskiej 1, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie...


18 sierpnia 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności