Kard. Dziwisz: media kłamią, że księża nie płacą podatków
„Media oskarżają Kościół o zachłanność na pieniądze, informują, że księża nie płacą podatków. Tymczasem jest to kłamstwo” – podkreślił w niedzielę kard. Stanisław Dziwisz podczas uroczystości poświęcenia kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej koło Rabki.
Metropolita krakowski zaznaczył, że księża płacą podatki w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących teren danej parafii. Stwierdził także, że media ciągle podważają zaufanie Kościoła. „Ośmiesza się instytucję małżeństwa, obronę godności życia. Kościół nie może ulec tym naciskom. Obrona tych najważniejszych i najcenniejszych wartości, to wypowiedzenie naszego ‘tak’ dla Jezusa” – stwierdził kard. Dziwisz.
Hierarcha zwrócił się do mieszkańców parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej: „Dołączacie do apostołów, którzy niosą światu ogień miłosierdzia i nadziei, którą jest Jezus Chrystus”. Zaznaczył, że w świątyni za każdym razem gromadzi się na modlitwie wspólnota wiernych, aby ciągle pobierać naukę w szkole miłości i wzajemnego przebaczenia.
Metropolita krakowski poświęcił nowy kościół w Mszanie Dolnej pw. Miłosierdzia Bożego. Jego budowa trwała tylko 5 lat. Kamień węgielny pod kościół poświęcił w 2002 r. papież Jan Paweł II, dzień po konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. „Ogień miłosierdzia został przeniesiony z Łagiewnik do Mszany Dolnej” – podkreślił ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii.
Metropolita krakowski – z okazji uroczystości poświęcenia kościoła – przekazał parafii puszkę na komunikanty, którą otrzymał Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Starego Sącza. Na ręce proboszcza ofiarował wspólnocie w Mszanie Dolnej relikwie z krwią bł. Jana Pawła II. Odznaczył też majstra budowy i pana kościelnego specjalnymi papieskimi medalami.
Dzieci z przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi wręczyły proboszczowi pluszowego barana jako znak, że wszystkie parafialne „owieczki” uważają go za najlepszego pasterza. Dzieci wręczyły również kard. Stanisławowi Dziwiszowi i innym obecnym kapłanom symboliczne róże.