loading...

Ogłoszenia na 26 Niedzielę Zwykłą

24 września 2011r. Odsłon: 1345

We wtorek 27 września zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas II, które przystąpią w maju do Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczniemy mszą świętą w kościele o godz. 18:30, a po niej konferencja i spotkanie organizacyjne. Natomiast w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 11:00 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców tym dzieciom. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
 • W środę - wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • w czwartek - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • w piątek - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
 • w sobotę - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 • W środę o ogodz. 10:00 w katedrze na Wawelu otrzymają sakrę biskupią dwaj nowi biskupi pomocniczy naszej Archidiecezji - ks. Grzegorz Ryś i o. Damian Muskus. Pamiętajmy w modlitwie o nowych biskupach, prosząc o potrzebne im dary Ducha Świętego.
 • Od soboty 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc codziennie o godz. 18.00. Dzieci będą po nabożeństwach otrzymywały obrazki do układanki. Będziemy modlili się we wszystkich ważnych intencjach Kościoła i naszych osobistych. Prosimy o prowadzenie październikowego różańca następujące grupy:
 1. w poniedziałki kandydatów do Bierzmowania oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja
 2. we wtorki Akcję Katolicką oraz dzieci ze szkół podstawowych
 3. w środy Róże Różańcowe
 4. w czwartki Krąg Biblijny i młodzież Oazową
 5. w piątki Służbę liturgiczną
 • Od poniedziałku 26 września br. rozpoczyna swoją działalniość świetlica środowiskowa "Przystań" działająca przy naszej parafii. Zajecia dla dzieci będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00. Zapraszamy wszyskie dzieci naszej parafii, ktore pragną skorzystać z bezpłatnych zajęć świetlicowych i otrzymać pomoc w odrabianiu lekcji.
 • W tym tygodniu w dniach od 26 do 30 września zapraszamy uczniów klas III gimnazjum naszej parafii na zapisy dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Kandydat dokonuje zapisu przychodząc na spotkanie w wybranym przez siebie dniu tygodnia. Spotkania odbywać się będą co tydzień w budynku parafialnym według godzin podanych przy wyjściu z Kościoła. Szczegółowe informacje wywieszone są na drzwiach kościoła. Natomiast spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum będą w następnym tygodniu.
 • We wtorek spotkanie Zespołu Charytatywnego po mszy świętej wieczornej w sali pod plebanią.
 • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na mszę św. w dolnym kościele o 11:00.
 • Natomiast w przyszłą niedzielę 2 października, Zespół Charytatywny przeprowadzi po mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Polecamy najnowszy numery prasy katolickiej do nabycia pod chórem.
 • W tym roku przypada 30 rocznica powstania naszej parafii. Z tej racji odbędą się w naszej wspólnocie misje parafialne, które rozpoczną się za dwa tygodnie. Wygłoszą je Księża Sercanie. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
 • W zakrystii jest jeszcze do nabycia kilka egzemplarzy książkę autorstwa ks. Stanisława Bąka zatytułowanej „Podobieństwa i różnice między św. Kingą księżną a św. Jadwigą królową.” Zachęcamy, aby poprzez lekturę pogłębić wiedzę na temat naszej patronki.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Henryk Typer z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Jan Maź z ul. Opolskiej 33, Zofia Foszczyńska z ul. Stachiewicza 47 i Stefan Walczak z ul. Rusznikarskiej 12B. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie...


19 stycznia 2022
Rok liturgiczny: C/II
Wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Kolor szat

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności