Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

04 maja 2013r. Odsłon: 2008

Nasza parafia jest zaproszona na nowennę przed Uroczystością ku czci św. Stanisława na Wawelu. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do udziału w nabożeństwie przy konfesji św. Stanisława w najbliższy wtorek 7 maja o godz. 17:30.

• w poniedziałek - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w środę - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika
  • w przyszłą niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a szczególnej modlitwie i opiece św. Patrona polecamy Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, który w środę obchodzi imieniny.

• Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca dla najbiedniejszych.
  • Zgodnie z wieloletnią tradycją będzie odprawiona Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów. Na Mszę Świętą celebrowaną przez Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego zapraszamy do Bazyliki Mariackiej dzisiaj na godz. 18:30.
  • Spotkania dla przygotowujących się do Bierzmowania odbędą się: we wtorek dla kl. I i w środę dla kl. II w kaplicy MB o godz. 17:00.
  • Natomiast Rodziców naszej młodzieży, która przyjmie w tym roku Bierzmowanie zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie 7 maja we wtorek na godz. 18.30. Bierzmowania udzieli Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz w czwartek 23 maja.
  • W środę o godz. 9:00, w uroczystość św. Stanisława, Ksiądz Kardynał udzieli w katedrze na Wawelu święceń diakonatu klerykom z naszego seminarium, w tym klerykowi Dominikowi Wochowi, który w ubiegłym roku odbywał w naszej parafii jesienną praktykę. Polecamy jego i pozostałych kandydatów modlitwie o wierność podejmowanym zobowiązaniom i wytrwanie w powołaniu.
  • W czwartek 9 maja Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na nabożeństwo majowe o godz. 18:00 w kościele, a po nim na Mszę Świętą. Bezpośrednio po niej zebranie Koła w sali nr 6.
  • W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, którą zakończy o 18:00 nabożeństwo majowe.
  • Zapraszamy wszystkich na procesję na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę za tydzień. Tradycyjnie procesja wyruszy z Wawelu o godz. 9:00.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy zawsze o godz. 18:00.
  • Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w dniach 15 i 16 czerwca /sobota i niedziela/. Koszt pielgrzymki 130 zł. Zapisy w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Marii Dębowskiej z ul. Stachiewicza 27, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

23 kwietnia 2024
Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski