loading...

Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Trójcy

25 maja 2013r. Odsłon: 1971

Z racji przypadającego dziś Dnia Matki, szczególnie ciepłe i serdeczne słowa życzeń kierujemy dziś do wszystkich Mam. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia, spełniających się marzeń oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało
 • w piatek - Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
 • w sobotę - wspomnienie św. Justyna, męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia składamy zwłaszcza siostrze Joannie - zakrystiance, która w czwartek ma imieniny. Życzymy Siostrze Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

 • Dzisiaj I Komunia Św. dzieci z klas II ze Szkoły Św. Jadwigi na Mszy świętej o godz. 12:30. Wcześniej rocznica I Komunii dzieci ze Szkoły nr 113 o 9:30.
 • W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie uroczysta Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii, które jest naszym wyznaniem wiary. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I i przedszkolne do sypania kwiatów. Zapraszamy na próbę sypania kwiatów w poniedziałek lub we wtorek o 17:30, przed nabożeństwem majowym. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie od kościoła ulicami: Wybickiego, Krowoderskich Zuchów i Łokietka do kościoła. Prosimy o zaangażowanie przy budowie i dekoracji ołtarzy: I - przy Krzyżu jubileuszowym, II - przy figurce Matki Bożej, III - przy figurce Pana Jezusa i IV - przy Krzyżu Papieskim obok kościoła.
 • Zapraszamy także do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która wyruszy z Wawelu o godz. 9:00, Traktem Królewskim na krakowski Rynek.
 • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy tej Uroczystości.
 • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkich starszych i chorych na Mszę świętą o godz. 11:00 w kaplicy Matki Bożei, a po niej na spotkanie w salce pod plebanią. Natomiast godz. 17:15 zapraszamy na I-sobotnią modlitwę różańcową w kościele.
 • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi comiesięczną zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. Ostatnia tegoroczna majówka będzie w piątek. Natomiast od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać codziennie o tej samej porze co majowe, czyli o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo-rekreacyjne organizowane przez PKS "Jadwiga" w Rabce Zdroju, Suchej Beskidzkiej i we Włoszech w Ferierre. Zapisy i informacje w biurze klubu od poniedziałku do czwartku w godzinach od 16:00 do 18:00.
 • Nasz klub sportowy zaprasza również do gabinetu rehabilitacyjnego. W ofercie m.in. gimnastyka usprawniająca, korekcyjna oraz odchudzająca z elementami siłowni. Szczegółowe informacje na ulotce przy wyjściu z kościoła.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca b.r. Zapisy pod numerem telefonu podanym w gablocie przed kościołem.
 • Przypominamy również o zbiórce darów na kiermasz organizowany przez Koło Radia Maryja. Bliższe informacje także w gablocie przed kościołem.
 • Za dwa tygodnie przypada Odpust ku czci Naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Już dziś zapraszamy na dwudniowe obchody odpustowe w sobotę i niedzielę 8 i 9 czerwca. Główna suma będzie w sobotę 8 czerwca o godz. 18:30. Odprawi ją ks. Proboszcz Marek Hajdyła, który w tym roku obchodzi 25-lecie Kapłaństwa, a kazanie wygłosi bp Grzegorz Ryś. Zapraszamy także na imprezy towarzyszące. Odbędą się między innymi: warsztaty plastyczne, wiele gier i zawodów sportowych, a także piknik i kiermasz historyczny. Całość zakończy w niedzielę wieczorem koncert Anny Treter z Zespołem. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Halina Kołodziej z ul. Rusznikarskiej 14, Henryka Kalinowska z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Anna Sobocińska z ul. Palacha 11, Stefania Kramarczyk z ul. Opolskiej 47, Zofia Dzięgiel z ul. Stachiewicza 13, Ferdynand Czerwień z ul. Stachiewicza 27 i Zbigniew Guzik z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


2 października 2022
Rok liturgiczny: C/II

Fotogalerie

Wsparcie

Przelew bankowyPrzelew tradycyjny

Pozostań:

Parafia Rzymskokatolicka

Św. Jadwigi
Królowej

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
swietajadwiga@diecezja.pl

NIP: 945-19-20-291
REGON: 040097801

Konto bankowe:
PKO BP 49 1020 2906 0000 1702 0086 1682
Kraków / Krowodrza

Jak dojechać
do parafii

Parafia św Jadwigi

Plan parafiiC2011 - 2022 / Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka prywatności / Polityka dostępności